1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Основні правила безпечного придбання вживаного автомобіля

138
Без регіону (не видаляти!)

Основні правила безпечного придбання вживаного автомобіля

Купівля вживаного автомобіля є однією з найпоширеніших процедур. Вторинний ринок пропонує багато непоганих варіантів, тому купити б/у авто можна без оплати послуги салону. При цьому сам процес вимагає певних витрат часу та зусиль, а також пов'язаний із певними ризиками для покупця. Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно ретельно перевіряти наявну документацію та звертати особливу увагу на технічний стан транспортного засобу. Безпечно здійснити купівлю або продаж вживаного автомобіля допоможе онлайн-сервіс MyMyCars.

Особливості перевірки наявної документації та укладання договору на купівлю транспортного засобу

Кожен документ перевіряється за терміном дії, при цьому потрібно переглянути паспортні дані власника. Угода на придбання вживаного автомобіля обов'язково повинна оформлятися з використанням договору купівлі-продажу. Ніколи не можна купувати автомобіль з рук за генеральною довіреністю, оскільки її можна легко відкликати. Повний набір документації – ключова умова оформлення угоди.

Коли здійснюється придбання машини з пробігом, важливо перевірити паспорт транспортного засобу. Зміст паспорта має повністю збігатися з параметрами автомобіля. Договір купівлі-продажу оформляється у двох примірниках та підписується обома учасниками угоди. Один екземпляр залишається у продавця, другий – у покупця. Відвідуючи авторинок або купуючи машину за оголошенням, необхідно шукати продавця, який викликає довіру. Перевіряти вживаний автомобіль потрібно не лише за документацією, але й за фактичним станом.

Як правильно оцінити технічний стан вибраної машини

При виборі відповідного авто завжди враховується цінова політика, що формується на авторинку, також заздалегідь необхідно визначитись із маркою машини. Коли вибір зроблено, корисно деякий час посидіти в салоні та оцінити рівень комфорту. Далі слід подивитися під капот та багажник, уважно оглянути машину всередині та зовні.

У процесі перевірки стану транспортного засобу приділяється увага наступним моментам:

  • на машині не повинно бути плям іржі, вм'ятин, фарби, що відшарувалася;
  • у місцях стику на кузові не повинно бути корозійних явищ;
  • інформація про виконані ремонтні роботи повинна бути озвучена продавцем та відображатися у документації;
  • якщо у кузові є великі дефекти, потрібно зменшити вартість або відмовитися від покупки.

Перед придбанням машини обов'язково потрібно завести двигун та послухати його роботу. Двигун прогрівається протягом 20 секунд, потім його потрібно заглушити. Після цього потрібно знову запустити двигун. Якщо двигун зношений, після проведення таких маніпуляцій буде запалюватися індикатор, який повідомляє про зниження тиску масла.

Вибране авто обов'язково потрібно прокатати хоча б на невеликій відстані. Прояв деяких дефектів можливий у процесі їзди. Наявність скрипів, свисту, постукування та інших ознак свідчить про несправність. Коли здійснюється прокатка, одночасно перевіряється гальмівна система, оцінюється плавність руху машини. Якщо покупця все влаштовує, можна оформляти угоду, виконувати перереєстрацію та вирішувати інші питання.

Як видно, придбання вживаної машини є серйозною та відповідальною справою. Ретельно дотримуючись зазначених рекомендацій, можна зробити будь-яку покупку найбільш правильною та вигідною.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber