1. Новини Закарпаття

Що потрібно знати про мистецтво обсмажування кави?

Нам навряд чи колись стане відомо, хто, коли і за яких обставин вперше додумався обсмажити кавові зерна, перш ніж отримати ароматний напій. Історія сучасної кави швидше за все замовчить про те, як наші предки експериментували із зернами. А може, сучасна кава зобов'язана своїм існуванням взагалі якоїсь стародавньої випадковості?

У будь-якому випадку, поціновувач кави в наші дні неодмінно відзначить не тільки сорт зерен, але й ступінь та майстерність їх обсмажування. Насамперед, про мистецтво обсмажування кави можливо складати міфи та легенди. Адже саме кава являється тим самим напоєм, котрий обожнюють по всьому світу.

Декілька особливостей

Деякі люди не можуть собі представити ні одного ранку не випивши філіжанку кави. Також цей напій прийнято змішувати зі вершками та молоком, додавати до нього тростиновий чи білий цукор та інші смачні доповнення. Тому, чим краще проходить обсмажування кави, чим більше спеціалісти притримуються технології, тим кращим буде кавовий напій.

 

Ростер - так називається машина, в якій зараз відбувається обсмажування до кондиції кавових зерен. Техніка не тільки розігріває каву до потрібної температури, а й перемішує її в процесі, забезпечуючи рівномірну обсмажування. Під впливом високої температури зерно виділяє ефірні олії, втрачає вологу та темніє. Професіонали знають, що для кожного сорту кави існує своя оптимальна температура та термін обсмажування, що гарантують найкращий смак напою.

Традиційно, розрізняють світлу, середню та темну обсмажування кавових зерен і вони мають особливості

  • Перша має на увазі нагрівання не більше ніж до 190˚С. Це ледь виявив коричневий колір кави, що має при заварюванні яскраво виражену кислинку.
  • Кава середньої обсмажування виходить при нагріванні зерен від 210 до 215 °С. Такі зерна ідеально заварюються у традиційній турці чи френч-пресі.
  • Темна обсмажування — при 240˚С називається французькою, при 245˚С — італійською, а при 250˚С — іспанською. Для приготування еспресо найкращою вважають французьку обсмажування. Іспанська ж дуже «на любителя».

Свіжообсмажена кава зберігається дуже недовго. Найкращий спосіб зберегти його смак і аромат - вакуумна упаковка. Але і в ній зерна не рекомендують зберігати довше за рік. І, звичайно, найкращий напій готують із щойно змелених зерен. Гурманам слід враховувати це при виборі кави для ранкової церемонії, що бадьорить.