1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чи варто боятися мікрокредитів?

47
Без регіону (не видаляти!)

Від проблем із фінансами ніхто не застрахований. Якщо терміново знадобилися гроші, можна звернутися до знайомих та позичити необхідну суму до зарплати.

Чи варто боятися мікрокредитів?

Чи варто боятися мікрокредитів?

Від проблем із фінансами ніхто не застрахований. Якщо терміново знадобилися гроші, можна звернутися до знайомих та позичити необхідну суму до зарплати. Або ж можна подати заявку до кредитної організації. Багато хто в цьому випадку вибирає банки, а не МФО, вважаючи продукти останніх занадто дорогими. І нарешті програють. Чому розповімо в нашій статті.

Що таке МФО?

МФО - це компанії, які надають послуги мікрокредитування населенню. Такі організації видають позики на будь-які цілі під щоденні відсотки на строк до 30 днів.

Головний принцип роботи МФО – оперативність. Наприклад гроші до ЗП можна отримати не виходячи з дому через інтернет. Знадобиться заповнити невелику анкету, розповівши про себе та своє матеріальне становище. Великий пакет документів збирати не доведеться: треба надати лише паспорт.

На процедуру мікрокредитування відводиться трохи більше години. Анкети обробляють протягом 15 хвилин. Клієнт отримує відповідь у день звернення. При позитивному рішенні за заявкою відразу підписується договір, і гроші видаються найзручнішим для позичальника способом.

МФО не висувають завищених вимог до своїх клієнтів та готові співпрацювати навіть із фрілансерами, працевлаштованими неофіційно громадянами, студентами, пенсіонерами. Для отримання мікрокредиту потрібно пройти перевірку на відповідність найпростішим критеріям:

  • необмежена дієздатність;
  • вік щонайменше 18 років;
  • громадянство Казахстану;
  • постійна реєстрація біля РК.

Недоліки МФО

Ринок мікрокредитування в Україні лише формується. Зараз розробляються законодавчі акти, що регулюють цю сферу, удосконалюється інфраструктура, підвищується якість послуг. При цьому в секторі є чимало проблем, головна з яких — сірі МФО, які працюють нелегально. Такі компанії підривають авторитет сфери мікрокредитування, пропонуючи громадянам кабальні умови надання позикових коштів. Щоб уникнути неприємностей, при зверненні до МФО потрібно дотримуватися певних правил.

  • Вивчити договір.

Часта причина виникнення проблем із МФО – погано вивчений договір. Якщо клієнт поспішає якнайшвидше отримати гроші, він може не приділити увагу найголовнішому — умовам кредитування. Правила видачі позикових коштів прописуються у угоді. Тут же вказується інформація про штрафні санкції за прострочення. Тому важливо вивчити договір перед тим, як підписати його. І якщо виникли якісь питання, краще одразу уточнити усі нюанси.

  • Зверніть увагу на тривалість терміну кредитування.

МФО нараховують відсотки користування позиковими коштами щодня. Тому купувати мікрокредит краще на невеликий термін, і чим він коротший, тим вигідніше для позичальника. Якщо гроші потрібні на місяць і більше, тоді варто звернутися до банку. Інакше ви ризикуєте розоритися на переплаті.

  • Розглянути альтернативний варіант, якщо кредитор потребує застави.

Мікрофінансові організації видають гроші на будь-які цілі без застави та поручителів. Якщо МФО вимагає забезпечити зобов'язання, варто насторожитися. У такому разі краще розглянути альтернативний варіант кредитування. Інакше ви ризикуєте втратити цінне майно і навіть єдине житло (якщо предметом застави є нерухомість).

Коли варто звертатися до МФО

Мікрофінансові організації надають послуги швидкого кредитування. Їхні продукти призначені для вирішення нагальних проблем з фінансами. Звертатися до МФО варто, коли потрібна невелика сума. Оскільки відсотки за мікрокредитами нараховуються щодня, такі продукти краще оформляти на короткий термін. Так вдасться заощадити на переплаті.

Співпрацювати варто лише з надійними компаніями, які легально працюють на ринку. Перед підписанням договору важливо вивчити умови видачі грошей. Краще відмовитись від пропозиції, якщо якийсь пункт викликає сумнів. Це дозволить уникнути неприємностей.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber