1. Новини Закарпаття

Чим ортопедичний матрац відрізняється від звичайного

Сучасні ортопедичні матраци якісно відрізняються від звичайних моделей, які застаріли. У перекладі з грецької мови «орто» означає «правильно», тож ортопедичні вироби для сну підтримують спину та хребет людини у правильному положенні. За ціною ортопедичні моделі, звичайно, дорожчі за звичайні, але, зважаючи на термін придатності, покупка виявиться вигідною та перспективною. Великий вибір якісних виробів для сну представлений на сторінці магазину національного виробника МатроЛюкс. Ви можете замовити доставку товару у будь-яку точку України.

Основні відмінності ортопедичних та звичайних матраців

Привідів, що змушують людей відмовлятися від некомфортного, застарілого спального місця, досить багато. Фахівці рекомендують купити ортопедичний матрац в Києві або будь-якому іншому місті, адже це найкращий спосіб обладнати якісне, безпечне ліжко. Розглянемо сім основних відмінностей якісного матрацу від того, що може нашкодити здоров’ю.

Правильне положення хребта під час сну. Саме це – головна мета покупки ортопедичного аксесуару. Пам’ятайте, що сон на пухових, ватних наповнювачах шкодить спині та попереку. Також небезпечними є сальні поверхні з вигинами, які змушують хребет прогинатися. Ортопедичний матрац підтримує правильне положення хребта, виключає викривлення.

Розміри та наповнювач

Є можливість підібрати матрац під розміри спального місця. Звичайно, є ортопедичні матраци традиційних розмірів, для них легше підібрати меблі. Але у випадку, коли ліжко нестандартної форми, можна замовити матрац за конкретним ескізом. Окрім того, асортимент сучасних аксесуарів для сну відрізняється наповнювачем, від експлуатаційних характеристик якого залежить вартість виробу. Найкращий ортопедичний матрац у Києві або інших містах України обирають за власними побажаннями, але лише у випадку, коли не має захворювань хребта чи спини.

Наповнювач гарантує довгий термін експлуатації, при цьому поверхня залишається рівною, не деформується. Сучасні моделі можуть бути пружинними або без пружин. Кожний варіант має переваги та недоліки, втім, якщо це продукт надійного виробника, він неодмінно якісний. Пружинні моделі виробляють на основі незалежних пружинних блоків, які розташовані таким чином, щоб створювати зони з різною інтенсивністю тиску. Моделі без пружин виготовляють із сучасних, натуральних або штучних матеріалів. Штучні матеріали дешевші натуральних аналогів, але натуральні забезпечують найвищий рівень комфорту.

У звичайних матрацах зазвичай використовують або залежні блоки Боннель, або наповнювач низької якості, наприклад, вату.

Різна жорсткість

Тільки серед ортопедичних матраців є варіанти для людей різних вікових категорій. У молодому віці – до 25 років, коли формується кісткова тканина, - необхідно спати на жорсткій поверхні або вибирати модель середньої жорсткості. Дорослим підійде матрац середньої жорсткості, а людям, старшим за 50 років, слід обирати більш м’який варіант.

Лише ортопедичний матрац допоможе у випадку порушень опорно-рухового аппарату. Наприклад, у випадку остеохондрозу найбільш комфортний виріб з найменшою жорсткістю або незалежним пружинним блоком. А у випадку сколіозу допоможуть матраци середньої або високої жорсткості.

Порада! Якщо у подружжя дуже відрізняється вага або у когось є захворювання хребта, можна підібрати матрац, що має різну жорсткість.

Серед ортопедичних матраців знайдуться моделі для людей з різною вагою. Для людини із зайвою масою тіла слід вибирати жорсткі моделі з посиленими пружинами, а висота виробу має бути не менша за 15 см. Для худорлявої людини можна вибирати м’які матраци.

Гіпоалергенні якості. Для виготовлення ортопедичних матраців використовують лише якісні, безпечні матеріали, які не викликають алергічних реакцій. Відповідно, такі моделі можна використовувати навіть для новонароджених малят.

Важливо! Ортопедичний матрац окупає себе завдяки повноцінному відпочинку та якісному сну, тож не треба економити кошти на своєму здоров’ї.

Таким чином, ортопедичний аксесуар для сну – вигідне вкладення коштів у власне здоров’я, зокрема, спини та хребта. Щоденний сон на такій поверхні позбавить вас необхідності родити масажи, приймати ліки, проходити фізіотерапевтичні процедури. Здоровий сон – це прекрасне самопочуття кожний ранок та бадьорий настрій на цілий день.