1. Новини Закарпаття

Який вентилятор для котла в Україні пропонують покупцям: секрети вибору

Аналіз українського ринку котлів показує, що споживачі використовують газові, твердопаливні і електричні котли для обігріву будинків. У випадку з індивідуальними газовими котлами діють обмеження: потрібен доступ до магістралі, можна розміщувати в будинках до 3 поверхів з сумарною потужність до 30 кВт. Проте по ефективності їм немає рівних: ККД конвекційних котлів досягає 94%, ККД конденсаційних складає 100%. Найшвидший ріст популярності спостерігається в імпортних моделей з закритою камерою згорання. Таким пристроям обов’язково потрібен вентилятор для котла, і зараз ми розкажемо, як його правильно обрати.

Щоб купити вентилятор для котла в Україні https://piramida24.com.ua/ua/ventilyatory/, звертайтеся до великих мереж запчастин для газового опалення. Вам запропонують консультацію, великий вибір та приємну ціну від 866 гривень.

Як вибрати вентилятор для газового котла

Спеціалісти розрізняють нагнітальний і витяжний вентилятор для газового котла. Чим відрізняються ці типи вентиляції:

  • нагнітальний вентилятор для котла (турбіна) подає чисте повітря в закриту камеру і витискає в камін продукти згорання;
  • витяжний вентилятор для опалювального котла відкачує відпрацьовані гази шляхом розрідження, тобто повітря ззовні заходить під дією атмосферного тиску.

Головна мета примусової витяжки для котла — забезпечити якісне згоряння палива і відвести чадний газ з приміщення. Виробники по-різному вирішують це завдання і обладнують пристрої різними системами вентиляції. Це може бути дутьовий вентилятор для котла, який розміщується на початку газоповітряного тракту і підвищує тиск в топці, а далі сам димохід створює розрідження. Мінус в тому, що виділяється і накопичується дим в камері згоряння, який може виходити при відкриванні дверцят.

Інший варіант більш актуальний, його люблять використовувати імпортні виробники. Витяжний вентилятор для котла підвищує ефективність роботи системи за рахунок керованого спалювання газу, точніше регулюється температура теплоносія, добре опалюється приміщення при поганій тязі димоходу, дим не потрапляє в котельню при будь-якій взаємодії з камерою згоряння. На відміну від вентилятора для піддуву котла, витяжний тяговий димосос розміщується в кінці газоповітряного тракту. Його також називають високотемпературним вентилятором, бо робоча частина захищена від дії високої температури (до 250°С).

Правила підбору вентилятора до котла

  1. Вентилятор є індивідуальним вузлом, що обирається точно під виробника і модель котла.
  2. На український ринок деталь привозять з Італії, Туреччини та Китаю.
  3. Важливо, щоб вентилятор був ідентичним артикулу виробника, тому або купуйте оригінал, або консультуйтеся щодо підбору якісної копії з сертифікованого заводу.
  4. Автоматика в вентиляції котла використовується для своєчасного налаштування інтенсивності горіння. Тягу в димоході може коригувати регулятор — його ще називають стабілізатор тяги або переривач із заслінкою-запобіжником, що не дає надлишковому тиску утворюватися.
  5. У разі питань звертайтеся за консультацією. По телефону 098 553-92-92 вам допоможуть обрати правильний вентилятор для газового котла.

Висновки: український ринок запчастин пропонує широкий вибір вентиляторів для котла. Головне зберігати інструкцію виробника до опалювального обладнання та орієнтуватися у асортименті. Не слід боятися економити на копії вузла: є заводи, які точно повторюють оригінальну продукцію по схемах оригінального виробника.