1. Головна
 2. >
 3. Новини партнерів

Оздоблення стін декоративною штукатуркою

64
Без регіону (не видаляти!)

Оздоблення стін декоративною штукатуркою

Сучасні будівельні магазини надають великий асортимент оздоблювальних матеріалів. З усього різноманіття варто виділити декоративну штукатурку. Інтер'єри з таким оздобленням неповторні. Адже штукатурна суміш буває різних видів, а кінцевий результат залежить від безмежної фантазії дизайнера.

Компоненти декоративної штукатурки можуть бути штучними та натуральними, також вони добре комбінуються, доповнюючи один одного. Венеціанська штукатурка виготовляється з гашеного вапна та домішок кам'яного пилу. Сполучною пластичною ланкою у складі є бджолиний віск. Інші види є сумішшю з акрилу, цементу і латексу. Досягнення певного декоративного ефекту до основного складу додають частинки різних величин. Створення об'ємних текстур можливе за наявності великих частинок. Дрібна фракція дає шорстку текстуру.

Основні види декоративної штукатурки:

 1. Венеціанська штукатурка – найякісніша суміш для створення класичної «палацової» облицювання.
 2. Фактурні суміші відрізняються високою пластичністю, що дозволяє створювати ліпнину, імітацію жатого паперу та деревної кори.
 3. Структурні штукатурки мають у складі домішки у вигляді волокон деревини та дрібної фракції, які надають покриттю зернистість та шорсткість.
 4. Декоративна фарба з різними домішками призначена для створення на стінах та стелях неповторного рельєфу.
 5. Фасадні суміші для зовнішнього оздоблення мають водовідштовхувальні властивості та стійкість до перепадів температур.

Найпоширенішими вважаються венеціанська та структурна штукатурки. З їх допомогою будь-який інтер'єр набуває унікальності. Отримана поверхня може імітувати безліч фактур: дерево, камінь, тканину та інші матеріали. Спектр застосування охоплює багато стилів інтер'єрів: лофт, арт-деко, модерн. Багато дизайнерів відзначають особливе поєднання фактури з будь-якими меблями. Застосування декоративної штукатурки дозволяє створити стильний та неповторний інтер'єр.

Звичайна штукатурна суміш є густою однорідною і в'язкою масою. Структурний декоративний різновид матиме неоднорідну консистенцію через різні домішки у складі: піску, слюди, граніту та інших дрібних фракцій. Наявність добавок і дає оригінальний рельєф та візерунки.

Декоративна штукатурка продається у готовому вигляді. Базовий білий колір можна кольорувати, на замовлення, або самостійно, в будь-який відтінок, що сподобався. Ціна покриття залежатиме від складу. Бюджетні варіанти складні у нанесенні, тому краще вибирати середній ціновий сегмент.

Застосування декоративної штукатурки в інтер'єрі має ряд переваг:

 • можливість створення нестандартного та оригінального оформлення стін;
 • спосіб замаскувати незначні вади стін;
 • можливість оновити набридле оформлення за допомогою фарбування;
 • простота у догляді (миття мильним розчином та водою);
 • зносостійкість та довговічність;
 • стійкість до вицвітання;
 • паропроникність екологічного складу обробки;
 • можливість імітації дорожчих матеріалів;
 • застосування на арочних та похилих поверхнях.

Підготовка стін або стелі до оштукатурювання складається з очищення поверхонь від попереднього оздоблення та ґрунтування спеціальними розчинами. Нанесення декоративної штукатурки відбувається за допомогою шпателя. Для рівномірного розподілу можна використовувати спеціальне обладнання. Суміш вирівнюють, потім за допомогою спеціальних інструментів та пристроїв надають задуману форму та фактуру. Важливо враховувати час повного висихання між кожним етапом обробки. Про це докладно описано в інструкціях виробників ґрунтовки та декоративних сумішей.

Використання декоративної штукатурки завжди дає вражаючий результат. Навіть неідеальне покриття виглядатиме ефектно, в порівнянні з типовими видами обробки, як шпалери або фарбування звичайної штукатурки. Шорсткості та зернисті візерунки замаскують вади стін. Фактурне покриття відмінно поєднується з текстилем та меблями.
Зносостійка штукатурка витримає регулярне вологе прибирання і прослужить багато років. А широка палітра відтінків та різноманітність фактур допоможуть втілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення, створюючи інтер'єр мрії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber