1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Особливості інвестування в КІФ

78
Без регіону (не видаляти!)

Особливості інвестування в КІФ

Інститут спільного інвестування — це інвестиційний фонд, в якому кошти інвесторів накопичуються для подальшого отримання прибутку. Це можливо шляхом вкладення коштів у цінні папери інших емітентів, корпоративні права та нерухомість. Отримати гроші можливо здійснивши продаж готових корпоративних фондів. До інститутів спільного інвестування в Україні належать пайові та корпоративні фонди.  

Різновиди фондів в Україні 

Пайові фонди — це сукупність коштів, які належать учасникам організації на правах спільної часткової власності. Управляють фондами компанії з управління активами, але активи фонду не є їх власністю. 

Важливо розуміти, що пайовий фонд не є юридичною особою. Створюється ПІФ шляхом його реєстрації та продажу інвесторам цінних паперів. Коли інвестори купують або продають сертифікати фонду, КУА підписує договір купівлі-продажу від свого імені. 

Корпоративні інвестиційні фонди — це спільні фонди, утворені як юридична особа у формі акціонерного товариства, які проводять діяльність зі спільного інвестування. Інвестори фонду стають співвласниками організації шляхом купівлі його акцій. Можливо продати кіф, щоб розділити коши між усіма учасниками. 

Залежно від порядку діяльності фонди ділять на три типи: 

  • Відкриті. Купити і продати інвестиційні сертифікати такого фонду можна в будь-який робочий день. 
  • Інтервальні. Компанія купує сертифікати такого фонду в обумовлені інтервали часу. 
  • Закриті. Компанія купує сертифікати фонду в кінці його діяльності. 

Як стати учасником інвестиційного фонду? 

Фонди можуть бути безстроковими або створюватися на певний термін. Фонди закритого типу не купують сертифікати до кінця терміну діяльності Фонду, тому вони на відміну від перших двох можуть створюватися тільки на заздалегідь визначений термін. По закінченню цього терміну, інвестор може звернутися в КУА, щоб продати свої сертифікати, незалежно чи буде прийнято рішення продовжувати термін діяльності фонду чи ні. 

Для того, щоб стати учасником інвестиційного фонду необхідно купити цінні папери. Підтверджується право на володіння бездокументарними цінними паперами випискою з депозитарної установи, у якої інвестор відкрив рахунок. Керуючі компанії запропонують вам відкрити такий рахунок, якщо ви купуєте цінні папери вперше. 

Візьміть на замітку, що майже кожен корпоративний інвестиційний фонд має мінімальну суму інвестиції, на яку необхідно придбати цінних паперів фонду щоб стати його учасником. У кожному фонді ця сума може бути різною - від 10 гривень до мільйонів. Більшість фондів, орієнтованих на роздрібного інвестора, мають все ж невеликий поріг вхід. В середньому близько 1000 гривень або вартість однієї одиниці цінного паперу. Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber