1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як франчайзинг допомагає бізнесу

19
Без регіону (не видаляти!)

Як франчайзинг допомагає бізнесу

Бізнес по франшизі — привабливий варіант для старту. Франчайзі купує готову модель та отримує певну підтримку від головної компанії. За умови грамотного підходу до справи ви можете розраховувати на ефективні результати. Але франшиз на ринку багато, і ваша задача — обрати ту, яка дійсно дасть змогу заробляти.

Хочете знати більше? Записуйтесь на навчання за посиланням https://online.novaposhta.education/courses/franchajzing-dieva-model-masshtabuvannya-biznesu та читайте наш огляд. Розкажемо, що собою являє робота по франшизі, які переваги має подібний бізнес, чи є у нього недоліки.

Що таке франшиза

У перекладі франшиза означає привілеї, право на участь. Ви будете працювати під чужою торговельною маркою — це перевага та недолік одночасно. Відомий бренд дозволяє заробляти одразу, не вкладаючись у рекламу та репутацію. Проте вам доведеться виконувати суворі інструкції (типи порушень та відповідальність за них залежать від певної франшизи).

З юридичної точки зору франшиза — це оренда торгової марки. Сторони підписують договір про співпрацю, у якому вказуються всі умови взаємодії. Франчайзинг — своєрідна корпоративна модель. У якості франшизи іноді виступають товарні знаки. Основна ідея схеми — права на використання товарного знаку іншій організації за певних умов. Для старту франчайзі потрібно буде сплатити перший внесок та роялті. Трапляються умови без внеску, але будьте пильними: скоріш за все, за такими пропозиціями є додаткові не дуже вигідні платежі.

Кому це буде цікаво

Бізнес по франшизі — хороший вибір для всіх, хто бажає заощадити свій час. Відкриття подібної схеми допоможе зекономити гроші, час, отримати перевірені інструкції, готову бізнес-модель. Звичайно, це актуально лише для відомих компаній, які гарантують клієнтам певний рівень сервісу та асортимент послуг, підтримку на всіх етапах. Купляти франшизи нових компаній без розвиненої мережі та великого досвіду просто немає сенсу. «Школа бізнесу Нова пошта» підкреслює: франчайзі платить гроші за певний рівень послуг, а не просто так. Тож впевніться, що обрана компанія є гідною пропозицією.

Але не забувайте — за франшизою доведеться постійно працювати. Це різновид активного, а не пасивного прибутку. Якщо бажаєте вкласти гроші, аби потім отримувати дивіденди, зверніть увагу на інвестування.

Переваги франчайзингу

Загалом система — вигідна, перспективна, повністю виправдовує себе. Підприємці можуть використовувати знання, досвід у наявному бізнесі. Клієнти за умови грамотного вибору локації підуть до вас одразу. Головне — впевніться у тому, що бренд популярний у вашому регіоні. Це той самий випадок, коли торгова марка працює на клієнта одразу після запуску. Адже над гарною репутацією вже «почаклував» власник франшизи.

Під час роботі за схемою франчайзі не доведеться витрачати час на навчання, у тому числі вчитись на власних помилках. Але нагадуємо: багато буде залежати від якості франшизи. Шукайте пропозиції комплексного типу, у вартість яких входять усі популярні послуги. Це дасть змогу отримати сервіс максимального рівня без додаткових платежів. До речі, вартість першого внеску та щомісячних роялті загалом більш доступна, аніж старт бізнесу з нуля. Для малих та середніх підприємств це добра нагода. Ще десять років тому франшизи коштували багато, проте зараз все змінилось. Ви можете обрати той продукт, що підходить саме вам, у тому числі щодо стартового капіталу.

Заробіток без ризику?

У певному сенсі — так. Ви отримуєте:

  • бренд;
  • бізнес-плани;
  • навчання, консультування, підтримку;
  • закупівлі тощо.

Якщо схема дієва, втратити гроші буде важко. Але купівля неперевіреної франшизи «допоможе» вам прогоріти у перші пів року. Тож аналізуйте ринок та віддавайте перевагу відомим брендам. Якщо не впевнені у виборі, зверніться до консультанта за допомогою.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber