1. Новини Закарпаття

Переваги та недоліки експрес-тесту на COVID-19

Висока захворюваність на COVID-19 ставить населення всього світу перед необхідністю своєчасно визначати наявність збудника в організмі, щоб не лише запобігти ускладненням власного здоров’я, але й знизити ризики для оточуючих. Одним зі способів визначення наявності збудника SARS-CoV-2 є тест на антиген. В чому переваги такого методу дослідженні? Які є недоліки та підводні каміння експрес-тесту? Спробуємо розібратись.

Швидкий результат за помірною ціною

Швидко та недорого – саме це є основними перевагами експрес-тесту. При цьому:

  • Зробити експрес-тест можна в лікарні і в домашніх умовах. Швидкий аналіз ви зможете здати в аеропорту, на вокзалі, іншому громадському місці. Досить зручно та універсально.
  • Немає необхідності в додатковому обладнанні. Невеличка касета чи пробірка, в які розміщується біологічний матеріал, може бути завжди під рукою. Це дозволяє в будь-яких умовах провести міні дослідження.
  • Висока точність результату дає змогу швидко виявити навіть безсимптомних хворих, що досить корисно, зважаючи на швидке розповсюдження вірусу.

Здавалося б, можливість швидко отримати точний результат, не витрачаючи при цьому купу грошей, має бути поставлена на перше місце серед методів виявлення хвороби. Чому ж тоді експрес-тест виступає альтернативою ПЛР-дослідження?

Недоліки експрес-тесту

Можливість аналізу практично в польових умовах має певні недоліки. В першу чергу існує ймовірність помилки у випадку неправильного забору біологічного матеріалу. Більшість експрес-тестів, які можна використовувати в домашніх умовах, передбачають взяття мазка із носоглотки. При цьому тампон варто глибоко засунути в ніс. Такі маніпуляції можуть завдати певного дискомфорту. Тому при проведенні тесту тампон просувається недостатньо далеко, що не дає змогу повномаштабно оцінити стан слизових оболонок та виявити на них клітини збудника. Потрапляння на сам тампон сторонніх вірусів та бактерій також може ускладнити отримання достовірного результату. Саме тому спеціалісти дають гарантію результату лише у 80% випадків.

Не зважаючи на те, що в деяких випадках експрес-тест не може дати 100%-результат аналізу, такий вид діагностики є досить популярним. Адже зробити його можна за 15-20 хвилин, щоб отримати дозвіл на відвідування громадських місць та визначити наявність хвороби в організмі. При цьому медики рекомендують, що у випадку наявності симптомів захворювання та негативного результату експрес-тесту варто звернутися до медичного закладу для проведення ПЛР-тесту. Це дасть можливість своєчасно почати лікування та зберегти здоров’я своїх близьких.