1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Класифікація професійної опалубки для монолітного будівництва

14
Без регіону (не видаляти!)

Класифікація професійної опалубки для монолітного будівництва

Опалубка є своєрідним каркасом у процесі будівництва. Це конструкція, яка збирається з дерева, пластику, металу, в яку заливається бетонна суміш. Після затвердіння опалубка Київ може зніматися, або служити складовою частиною моноліту, залишатися у складі конструкції, зміцнюючи її. У звичайному одноповерховому будівництві приватних будинків застосовують дерев'яну опалубку, яку збивають з дерев'яних щитів.  

Матеріали для виготовлення опалубки у будівництві 

Деревина коштує дешево, добре себе зарекомендувала. Але її можна використовувати не більше 20 разів. Нерідко застосовують пластикову опалубку, яку можна використовувати близько 50 разів. Але в багатоповерховому будівництві промислових об'єктів, дерево і пластик практично не використовують.  

Для цього застосовують складні конструкції, які складаються зі щитів та опор. Опори встановлюють на триногах, або за принципом домкратів, якщо висота перекриття більша 4,5 м. В якості основного матеріалу при виготовленні перекриття використовують сталь і алюміній. Такі конструкції витримують величезну вагу, тиск, не вступають у реакцію з рідким бетоном.  

Основні види сучасної професійної опалубки для моноліту

У деяких випадках застосування опалубки є єдино можливим варіантом отримання конструкції нестандартної форми. Наприклад, під нахилом, або з закругленнями. Під час твердіння, опори підтримують монолітний шар матеріалу, перешкоджаючи обваленню. Нестандартні конструкції дозволяють зводити будівлі за індивідуальними кресленнями незвичної форми.

Різновиди професійної опалубки: 

  • Дрібнощитова – це розбірна конструкція переставного типу, що складається з кількох окремих елементів. Кожен елемент, що монтується, має площу не більше 3-х квадратних метрів, та важить до 50 кілограмів. Дана система є універсальною. При необхідності з неї можна в короткий термін зібрати будівельні конструкції різних розмірів та конфігурацій. Як правило, використовують дрібнощитову систему для зведення малоповерхових будівель та інших об'єктів невеликої площі. 
  • Крупнощитова система є розбірною конструкцією, що складається з щитів великої площі. За розмірами кожен із цих окремих елементів може повністю дублювати габарити цілих стін, перегородок або перекриття. Застосовується в основному для будівництва великомасштабних об'єктів, які потрібно здати за короткий термін. 

Опалубка з великих щитів витримує суттєві вагові навантаження і без додаткових опорних стійок, тому що її конструкція розрахована на облаштування фундаментів великої площі, довгих та високих стін, масивних об'єктів. Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber