1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Як планується держбюджет, виходячи з курсу валют?

30
Без регіону (не видаляти!)

Як планується держбюджет, виходячи з курсу валют?

Планування та затвердження бюджету – одне з основних завдань уряду. Щоб фінансувати діяльність енергетичних та виробничих комбінатів, освітніх та медичних установ, поліції та МНС, а також безліч інших напрямів, необхідно забезпечити достатнє надходження та запас коштів.

Таке велике підприємство як держава потребує ретельного планування. Тому бюджет на наступний календарний рік затверджується задовго до закінчення поточного. І слід розуміти, що при його плануванні обов'язково враховуються котирування гривні відносно світових валют, зокрема, долара США.

На це є кілька причин:

  • Україна є учасником міжнародної торгівлі.
  • Здійснення багатьох експортно-імпортних операцій обов'язково пов'язане з валютним обміном.
  • Україна має фінансові зобов'язання перед МВФ, Світовим банком та іншими кредиторами.

Долар США є основною світовою валютою. І понад 70% фінансових операцій здійснюються з перерахунком на цю грошову одиницю. Україна – експортер енергетичних, сировинних та інших ресурсів, продукції транспортної, технічної, текстильної та інших галузей. Зрозуміло, що для проведення розрахунків потрібно обмінювати гривню на долар США за курсом валют. І тому під час планування держбюджету необхідно обов'язково враховувати прогнозовані котирування.

Яке це має значення для громадян?

Тема державного бюджету має відношення до життя кожного українця. Однак у практичному застосуванні вона не така вже й помітна. Якщо чиновники планують держскарбницю з орієнтацією на курс «26,5 грн./1 дол.», яке це має значення для пересічного працівника супермаркету? А якщо прогнозоване котирування становить «29 грн./1 дол.», щось змінюється?

Людина, далека від глибоких макроекономічних знань, не помічає особливої різниці. Так, звичайно, друге котирування вище першого. Ну то й що? Розберемося в основних принципах:

  • Прогнозований курс долара вищий за фактичний – виникає девальвація валюти.
  • Планове котирування нижче – позиції гривні на валютному ринку зміцнюються.

Уряд затвердив прогнозований курс на 2022 рік – майже 29 грн./1 дол. США. Це – практично на 10% вище за поточне значення. Очікується, що котирування національної валюти до основної світової підвищиться до кінця поточного року. Тому темп девальвації, ймовірно, буде нижчим. І все ж таки зростання цін практично на всі товари, послуги не уникнути.

Фінансові експерти рекомендують громадянам переводити гривневі заощадження у валютні. По-перше, у довгостроковій перспективі курс «вічнозеленого» планомірно підвищується. По-друге, поточні котирування, близькі до мінімуму за останні кілька років, дуже вигідні – тобто долар США зараз відносно дешевий.

Бажаєте створювати накопичення у валюті? Шукаєте обмінник, який пропонує привабливий курс й надає можливість купівлі долара США, євро та інших грошових знаків навіть в онлайн-режимі (без необхідності виходити з дому)? Тоді Банк Кредит Дніпро – слушний варіант!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber