1. Новини Закарпаття

Що може вплинути на ціну сережок?

Що впливає на фінальну ціну готового ювелірного виробу: як обрати актуальну й стильну прикрасу за виправданою ціною?

Що впливає на фінальну ціну готового ювелірного виробу: як обрати актуальну й стильну прикрасу за виправданою ціною?

Впродовж віків ювелірні прикраси вважалися символом достатку й багатства конкретної людини. Так, ще недавно коштовності з натуральними діамантами могли дозволити собі лише члени королівської родини або представники інтелігенції. Зараз ситуація докорінно змінилася, а тенденції ювелірного ринку рухаються в сторону мінімалізму й усвідомленого споживання. Та коли хочеться купити сережки або новий браслет, варто розуміти, що впливає на їх кінцеву вартість.

Як формується вартість жіночих сережок?

Середньостатистичний покупець може розгубитися в ювелірній крамниці, адже інколи, на перший погляд, однакові ювелірні прикраси можуть кардинально відрізнятися в ціні. Чому так відбувається? Головними критеріями, які впливають на вартість кожної окремої пари сережок, вважають:

  • Метал і його характеристики;
  • Наявність додаткових декоративних вставок;
  • Дизайн;
  • Наявність або відсутність бренду;
  • Попит на конкретну модель і її актуальність.

Метал і його характеристики

Тим, хто надає перевагу класичним золотим прикрасам, буде цікаво дізнатися, що ціна цього металу залежить від курсу долара. Кожного дня вартість цього дорогоцінного металу встановлює Лондонська Біржа Металів. Важливу роль також відіграє вага готової прикраси, проба, а також місце її виготовлення.

Наявність додаткових декоративних вставок

Традиційно найдорожчим варіантом сережок вважаються прикраси з натуральними діамантами. Оцінити вартість готового ювелірного виробу можна за всесвітньо визнаною шкалою Рапопорта. Що стосується інших дорогоцінних каменів, то до уваги зазвичай береться їх маса, експлуатаційні характеристики, поширеність у природному середовищі, тип огранювання й т. п. До прикладу, чим яскравіший і чистіший колір має камінець, тим його вартість буде вищою у готовій прикрасі.

Дизайн і його складність

Сережки, довершені вручну, завжди коштуватимуть дорожче, ніж однотипна модель, котру виготовляють машинним методом. Складність самого дизайну також впливає на вартість сережок, подібно як тип плетіння впливає на ціну готового браслета або ланцюжка на шию.

Наявність або відсутність бренду

Історія появи знаменитого тенісного браслета стала яскравим прикладом того, як видатна особистість може стимулювати попит на конкретний ювелірний виріб. Окрім того, відомий ювелірний бренд — це гарантія високої якості й впізнаваного дизайну.

Попит на конкретну модель і її актуальність

До прикладу, зараз актуальними залишаються мінімалістичні й стримані сережки. Тож попит на такі прикраси великий, а ювелірні компанії можуть трохи підняти їх вартість. 

Таким чином кінцева вартість сережок формується на основі багатьох критеріїв, які варто враховувати під час вибору прикрас для своєї ювелірної скриньки.