1. Новини Закарпаття

Правила очищення каво-машин

Кожен раз, після приготування нової порції кави, в каво-машині залишається невелика кількість накипу, олії з кавових зерен, а також молока. Якщо ігнорувати правила догляду за обладнанням, з часом це може не тільки зіпсувати смак напою, але і спровокувати серйозну поломку. Щоб продовжити термін служби обладнання, і зберегти чудовий смак напою, необхідно регулярно проводити очищення каво-машини.  

Як визначити, що машину потрібно чистити? 

Фахівці компанії Cafeboutique.ua рекомендують робити очищення раз на місяць, щоб позбутися від забруднень всередині пристрою. Найгірший варіант - це випити не смачний напій. Це неприпустимо, якщо машина стоїть в закладі швидкого харчування, або в кав'ярні, яка займається реалізацією елітних сортів кави. Адже основне завдання - це правильно приготувати елітний напій, зберегти його органолептичні властивості. Тому незалежно від стану каво-машини, очищення проводять раз на місяць, якщо вода не жорстка. Якщо для приготування кави використовують водопровідну воду, очищення необхідно проводити частіше.  

Ознаки забруднення кавоварки:  

  • Зміна смакових характеристик напоїв  
  • Поява осаду на дні кружки після вживання напою  
  • Тривалий час підігріву води  
  • Тонка цівка рідини, яка вливається в чашку під час приготування  
  • Дуже гучна робота апарату  

Щоб ретельно очистити апарат від накипу, в якому використовується кава для фільтра, не варто застосовувати звичайні миючі засоби. Рекомендовано обирати спеціальні очисні речовини. 

Класифікація засобів для очищення каво-машин 

Варто відзначити, що засоби для чищення відрізняються за призначенням. Одні з них призначені для видалення кавових відкладень. Але вони не підходять для видалення накипу, або шару кальцію. Тому перед застосуванням кожного засобу необхідно прочитати інструкцію до препарату і каво-машини. Можна придбати як універсальний засіб, так і обмеженої дії. 

Найбільш дешевим засобом вважається порошок. Однак перед застосуванням, його необхідно змішати з водою в певних пропорціях. Після цього рідина виливається в резервуар, і вмикається апарат. В основному такі засоби для чищення добре справляються з накипом, кавовими залишками, а також перешкоджають появі корозії на металевих деталях машини. Рідкі засоби використовувати набагато простіше, так як немає необхідності розведення з водою. Його відразу заливають в апарат, і вмикають програму очищення. Найбільш безпечними вважаються капсульні і таблетовані засоби. Це порошковий засіб, з якого виготовили невелику капсулу. Їх використовують для видалення кальцієвих відкладень, а також кавового осаду.