1. Новини Закарпаття

Досвід застосування Цераксону у пацієнтів із ЧМТ

У нейрохірургії найпоширеніша патологія — закрита черепно-мозкова травма (ЧМТ). Важливим аспектом є її наслідки, оскільки без лікування навіть легкі травми загрожують небажаними ускладненнями — головними болями, погіршенням зору, розсіюванням уваги, астенічним синдромом. А інколи виникають серйозні патології, що можуть призвести до інвалідності.

ЧМТ та їхні наслідки лікують за допомогою різних терапевтичних методів. Доведено, що найефективнішим є своєчасне призначення патогенетично обґрунтованого лікування. Препаратом вибору для терапії пацієнтів із легкими черепно-мозковими травмами багато фахівців у всьому світі вважають Цераксон.

Особливості препарату

Діючою речовиною Цераксону є цитиколін — проміжний продукт біосинтезу клітинних мембран, що грає важливу роль у клітинному метаболізмі. Ендогенний цитиколін у нормі синтезується в організмі людини, екзогенний — гідролізується у тонкому кишечнику та всмоктується у вигляді холіну та цитидину. Препарат допомагає:

 • зберегти внутрішні запаси холіну;
 • запобігти руйнуванню мембран нейронів;
 • зменшити утворення вільних радикалів та набряк головного мозку;
 • загальмувати апоптоз (загибель клітин);
 • зменшити дегенерацію нейронів.

Ці реакції пом’якшують і навіть запобігають розвитку ускладнень ЧМТ та інших патологій, що супроводжуються порушеннями мозкового кровообігу.

Доведена ефективність Цераксону

Дія препарату вивчалася на базі нейрохірургічного відділення клінічної лікарні. 65 пацієнтів отримували Цераксон одночасно зі стандартною терапевтичною схемою (гемостатичні, протизапальні, антигістамінні засоби), а після виписки приймали його в якості монотерапії. Контрольна група отримувала адекватне лікування без Цераксону, але з іншими судинними та ноотропними засобами.

На початковому етапі досліджень позитивна динаміка спостерігалася у пацієнтів обох груп. Однак пізніше в осіб контрольної групи частіше виявлялися небажані реакції у вигляді зміни настрою, погіршення сну, неуважності, головного болю при зміні погоди, астенічного синдрому тощо. При інструментальних обстеженнях у цих хворих діагностували дистонічні прояви та артеріальний спазм. Ці явища були відсутні у пацієнтів, які приймали Цераксон.

Отже, фахівці зробили такі висновки:

 1. Цераксон є ефективним препаратом, що дає змогу запобігти розвитку ускладнень після легких ЧМТ.
 2. Лікування безпечне, не викликає побічних реакцій.
 3. Найбільш виражений ефект спостерігається при тривалості терапії понад 40 днів.
 4. Різні лікарські форми Цераксону (розчин для ін’єкцій, таблетки та розчин для перорального прийому) дають змогу використовувати препарат у стаціонарі та амбулаторних умовах.

Де придбати ліки?

Вигідна ціна на Цераксон в аптеці 911. Мережа понад 25 років працює на українському ринку, а онлайн — уже понад 7 років. Є переможцем у номінаціях «Аптека року» та «Найкращий сайт» щорічного конкурсу професіоналів фармацевтичної галузі України. Основні переваги компанії:

 • великий асортимент товарів для здоров’я за мінімальними цінами;
 • безкоштовна доставка замовлень;
 • безкоштовні віддалені консультації з лікарем;
 • послуга розшифрування рецептів;
 • цілодобова робота сайту;
 • абсолютна конфіденційність кожного клієнта.