Гідравліка дозволяє розширити функціональні можливості вантажівки, зробивши, наприклад, зі звичайного тягача самоскид, фуру с відкидними бортами або двоповерховий автовоз. Але як розглядає таку модифікацію закон, враховуючи, що гідрофікація включає вали відбору потужності, гідробаки, поршневі насоси, гідроциліндри та інші елементи, монтаж яких потребує втручання в конструкцію автівки? Саме це питання розглянемо в тексті нижче, а також складнощі перетину кордонів на автівці, що модифікована таким чином.
Що таке гідрофікація
З технічного боку, встановлення гідравліки є модифікацією вантажівки для можливості виконання робіт, що не передбачені заводською конструкцією. Цього аспекту ми торкатися не будемо, але розглянемо гідрофікацію з точки зору українського законодавства. Почнемо з того, що навісне обладнання змінює:
- габаритні розміри;
- масу, вказану виробником;
- номінальну потужність двигуна;
- ходові якості;
- гальмівний шлях;
- безпеку конструкції кузова.
Отже, гідрофікація вважається переобладнанням. Найближчий аналог для розуміння — встановлення газобалонного модулю на легкові автівки. У цьому разі технічні характеристики транспортного засобу також змінюються, тому випадки є тотожними й кваліфікуються однаково.
Що потрібно для перетину кордону на вантажівці з гідравлікою
Як і в випадку з легковими машинами з ГБО, для вантажівок гідравліку потрібно реєструвати у поліцейському Центрі надання послуг. Тягач проходить технічний огляд фахівцями, до бази даних вносяться нові відомості про автівку та видається нове свідоцтво про реєстрацію, в якому вказана встановлена модифікація.
При перетині кордону документи на вантажівку перевіряються, і в разі неспівпадіння інформації машину не допускають до перетину контрольно-пропускного пункту. Наприклад, якщо встановлено самоскидний кузов, а в реєстраційному документі цього не вказано. Це важливо для власників тягачів, що планують виконувати замовлення, пов'язані з Європою.
До таких може відноситися транспортування легкових машин з вторинного ринку, для чого знадобиться автовоз, або вантажні перевезення на модифікованій фурі (можливо, з рефрижератором). Усе це гідравлічне обладнання, що потребує реєстрації.
До речі, для того, щоб її пройти, потрібно встановлювати сертифіковані системи. Такі, наприклад, представлені в магазині АВМ ГРУП Київ від виробників Gemma, Hyva, Binotto, Aber та Penta. До того ж до послуг компанії входить вихідна установка на місці дислокації автівки незалежно від територіального розташування — технічні бригади працюють по всій Україні.
Читайте також:
- Демобілізація в Україні: коли військові зможуть повернутися додому — у Раді дали відповідь
- Генераторний шок й погодинний блекаут: чи вистачить світла на Закарпатті на найближчий період?
- Відключення світла на Закарпатті 5 грудня: обленерго показало новий графік
- На Закарпатті вріже "собачий холод": в якому з районів буде "морозний Армагедон" й коли саме?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Як перевірити авто за номером перед покупкою та ді...
Ця стаття є гайдом, як правильно перевір...
27.09.2024 16:24 41 0 Новини партнерів