1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Чи можна перетинати державний кордон на вантажівці з гідравлікою та що для цього потрібно

137
Без регіону (не видаляти!)

Чи можна перетинати державний кордон на вантажівці з гідравлікою та що для цього потрібно

Гідравліка дозволяє розширити функціональні можливості вантажівки, зробивши, наприклад, зі звичайного тягача самоскид, фуру с відкидними бортами або двоповерховий автовоз. Але як розглядає таку модифікацію закон, враховуючи, що гідрофікація включає вали відбору потужності, гідробаки, поршневі насоси, гідроциліндри та інші елементи, монтаж яких потребує втручання в конструкцію автівки? Саме це питання розглянемо в тексті нижче, а також складнощі перетину кордонів на автівці, що модифікована таким чином.

 

Що таке гідрофікація 

З технічного боку, встановлення гідравліки є модифікацією вантажівки для можливості виконання робіт, що не передбачені заводською конструкцією. Цього аспекту ми торкатися не будемо, але розглянемо гідрофікацію з точки зору українського законодавства. Почнемо з того, що навісне обладнання змінює:

  • габаритні розміри;
  • масу, вказану виробником;
  • номінальну потужність двигуна;
  • ходові якості;
  • гальмівний шлях;
  • безпеку конструкції кузова.

Отже, гідрофікація вважається переобладнанням. Найближчий аналог для розуміння — встановлення газобалонного модулю на легкові автівки. У цьому разі технічні характеристики транспортного засобу також змінюються, тому випадки є тотожними й кваліфікуються однаково.

 

Що потрібно для перетину кордону на вантажівці з гідравлікою

Як і в випадку з легковими машинами з ГБО, для вантажівок гідравліку потрібно реєструвати у поліцейському Центрі надання послуг. Тягач проходить технічний огляд фахівцями, до бази даних вносяться нові відомості про автівку та видається нове свідоцтво про реєстрацію, в якому вказана встановлена модифікація. 

При перетині кордону документи на вантажівку перевіряються, і в разі неспівпадіння інформації машину не допускають до перетину контрольно-пропускного пункту. Наприклад, якщо встановлено самоскидний кузов, а в реєстраційному документі цього не вказано. Це важливо для власників тягачів, що планують виконувати замовлення, пов'язані з Європою.

До таких може відноситися транспортування легкових машин з вторинного ринку, для чого знадобиться автовоз, або вантажні перевезення на модифікованій фурі (можливо, з рефрижератором). Усе це гідравлічне обладнання, що потребує реєстрації.

До речі, для того, щоб її пройти, потрібно встановлювати сертифіковані системи. Такі, наприклад, представлені в магазині АВМ ГРУП Київ від виробників Gemma, Hyva, Binotto, Aber та Penta. До того ж до послуг компанії входить вихідна установка на місці дислокації автівки незалежно від територіального розташування — технічні бригади працюють по всій Україні.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber