1. Новини Закарпаття

Що потрібно знати про Прозорі торги сьогодні?

На сьогоднішній день багато хто бере участь у тендерах. Це не тільки чудовий метод заробити більше грошей, не витрачаючи фінансові ресурси на рекламу, але ще й справді зробити бізнес таким, що більше людей хотітимуть скористатися послугами, тобто впізаваним. Суть полягає в тому, що участь у тендерах беруть лише компанії, які можуть надати низку повноцінних та комплексних послуг державі. Зробити вибір між підприємцями також непросто. Тому тендери та прозоро торги – один із найбільш актуальних, вірних способів заробітку. Відповідно, йдеться про державні закупівлі.

На які особливості варто звернути особливу увагу?

Тендери Прозоро – актуально, як ніколи. Бюджети постійно збільшуються, а щодо оцінок системи, то скоро вони перевищать трильйони гривень. Що ж до кількості процедур, то різноманітність предметів закупівель залишає чудові шанси у будь-якій з можливих і функціонуючих ніш. Більше інформації можна прочитати на спеціалізованому сайті: https://zakupki.com.ua/, де є можливість без будь-яких проблем ознайомитися з деталями, нюансами та різними аспектами. Звісно, можливо й прийняти участь у торгах.

Що ще важливо знати?

Якщо говорити про систему ProZorro, її розробили ще в 2014 році. Після цього влада змінилася, тому всі питання щодо державних закупівель було вирішено – торги проводилися максимально чесно. Саме система дала змогу працювати за принципом прозорості. Щоправда, не можна забувати про недоліки, бо чиновники нарешті розібралися, яким чином реально скористатися ними у свій бік. При впровадженні змін у системі було запущено тестовий режим, який дозволив перевірити систему на принцип прозорої взаємодії. Таким чином, справді все було здійснено з величезною економією фінансових ресурсів.

Плюси державних закупівель

Якщо порівнювати з комерційними напрямками, то торги Прозоро мають такі переваги:

  1. З'явився доступний безкоштовний аналітичний інструмент – модуль BI ProZorro.
  2. Чітко прописали у законі регламент проведення тендеру.
  3. Було прописано і правила щодо вибору конкретного переможця.
  4. Наклали заборону на дискримінаційні вимоги до учасників.
  5. Було продумано механізм оскарження.
  6. Запитання почали вирішувати за допомогою Антимонопольного комітету.
  7. Наявність замовників з будь-яких куточків країни.

Інші аспекти, про які потрібно знати

Комерційні закупівлі – це складно. Для держави важлива ціна, а для замовника – виконання всіх запропонованих дій на високому рівні за запропоновані державою гроші. При цьому варто відзначити, що всі процеси здійснюються безпосередньо в цифровій системі, а завдяки онлайн-майданчику можна за всім простежити та побачити результати електронних торгів. Завдяки такому рішенню все відбувається не лише прозоро, а й потенційний сектор учасників додатково ще й розширюється, адже умови стають дедалі привабливішими. При цьому варто зазначити, що жодної плати за участь учасники точно не платять, у цьому також є свій плюс.