1. Новини Закарпаття

Які засоби краще обрати для дезінфекції і знезараження басейну?

На даний момент використовується маса засобів для дезінфекції та знезараження води в басейнах і відкритих водоймах для купання. Однак найчастіше застосовують засоби на основі хлору, і цьому є низка пояснень. Справа в тому, що такі засоби дешеві, забезпечують достатній рівень знезараження. Однак у такого методу обробки є кілька недоліків. 

Чи варто використовувати хлор для дезінфекції басейну? 

Недоліки знезараження хлором: 

  • Мікроби дуже швидко звикають до концентрації хлору, тому періодично необхідно проводити шокову терапію, вводячи в воду велику кількість хлорвмісних реактивів.  
  • Викликає подразнення слизових оболонок і шкіри.  
  • Неефективний по відношенню до спор грибів. 

Які засоби краще обрати для дезінфекції басейну? 

Щоб забезпечити найкращий результат, варто використовувати засіб для дезінфекції басейну aquadoctor, що дозволить знизити ймовірність захворювань, які можуть передаватися за допомогою води. Часто поєднують хлорні препарати з речовинами на основі активного кисню, озону або брому. Досить популярним способом знезараження вважають препарати на основі кисню.  

При введенні засобу у воду виділяється активний кисень, який бореться з хвороботворними мікроорганізмами. Однак варто стежити за концентрацією перекису водню, який утворюється при додаванні активного кисню в воду. Перевищення концентрації може бути шкідливим для відвідувачів басейну. 

Добре себе зарекомендували озонові дезінфектори, які працюють завдяки виділенню озону в процесі хімічних реакцій. Як і активний кисень, озон зв'язує хвороботворні мікроорганізми, перешкоджаючи зростанню патогенної флори в басейні. Щоб вода в басейні була чистою, недостатньо використовувати лише дезінфікуючі засоби. Необхідна постійна циркуляція води, а також її очищення від механічних домішок. Для цих цілей застосовують фільтри і очисне обладнання, яке сприяє осадженню або затримці великих частинок.  

При виборі засобу для дезінфекції, необхідно оцінювати не тільки кількість відвідувачів, але і обсяг чаші. У деяких випадках використання засобів, які містять бром, виправдане. Незважаючи на високу ціну, такі реагенти дозволяють домогтися оптимального очищення і при цьому не викликають неприємного запаху, роздратування шкіри. Однак їх вартість досить висока, тому використовувати їх у великих басейнах економічно невигідно. Для басейнів з великим об'ємом води, оптимальний варіант - це комбінування хлорвмісних засобів з озонуванням або активним киснем. Велике значення під час вибору реактивів має температура води, яка підтримується у басейні.