1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Перегрів та охолодження асинхронних електродвигунів

29
Без регіону (не видаляти!)

При більшості режимів залежної системи самоохолодження буває достатньо. При використанні асинхронного двигуна в критичних режимах потрібна незалежна вентиляція.

Призначення асинхронного електродвигуна полягає у перетворенні електричної енергії в механічну. В результаті роботи відбувається виділення тепла і, відповідно, нагрів електродвигуна. Розповідаємо, чим небезпечний перегрів двигуна, і як цього уникнути.

Як відбувається охолодження асинхронного двигуна  

Корпус двигуна має поздовжні ребра, що виконують функцію радіатора. Внаслідок відведення тепла в атмосферу від корпусу відбувається пасивне охолодження. Завдяки крильчатці – осьовому вентилятору, розташованому на валу з неробочого боку, відбувається активне (залежне) охолодження асинхронного електродвигуна. 

При більшості робочих режимів залежної системи самоохолодження буває достатньо. Однак, при використанні асинхронного двигуна в критичних режимах потрібна організація незалежної вентиляції. В іншому випадку погіршуються експлуатаційні характеристики обмотки, відбувається пошкодження керамічних елементів, втрата діелектричних властивостей. В результаті – замикання, втрата потужності, вихід з ладу двигуна. 

Коли потрібно примусове охолодження електродвигуна

З перевищенням допустимої температури експлуатаційний ресурс асинхронного двигуна різко знижується. За яких умов можливий перегрів, і коли потрібна незалежна вентиляція:

  • Безперервний тривалий режим експлуатації – постійне навантаження, що не змінюється протягом тривалого часу. Всі вузли обладнання досягають постійної температури й в умовах граничної температури навколишнього повітря відбувається порушення теплообміну елементів електродвигуна. Ймовірний перегрів. 
  • Режим з частими пусками й зупинками – електродвигун не встигає досягти ні максимальної температури, ні охолодитися до температури навколишнього середовища.
  • Однаково небезпечні частотно регульовані режими функціонування зі зниженням і підвищенням частоти обертання. Специфіка полягає у тому, що крильчатка з самого спочатку не призначена для роботи на інших швидкостях, ніж номінальна.
  • Монтаж на вал асинхронного двигуна гальма або енкодера – припустимий тільки на неробочу частину валу, яку повинна була б займати крильчатка.   

Елементарне порушення умов експлуатації електродвигуна також часто провокує перегрів приводу.

Довговічність електродвигунів  

Щоб забезпечити тривалий моторесурс асинхронного електродвигуна, підвищити ефективність виробництва, доцільно звертатися до професіоналів компанії «Техно-привід». Детальніше про різні види асинхронних електродвигунів можете дізнатись тут: https://techno-privod.com.ua/uk/types/electrodvuguny/.

Фахівці надійного постачальника приводної техніки від кращих брендів Європи Chiaravalli, I-Mak, Motive, CMR Riduttori допоможуть правильно підібрати обладнання з оптимальними характеристиками під ваш проєкт.  

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber