1. Новини Закарпаття
 2. >
 3. Новини партнерів

Принтери для друку етикеток і штрих-кодів: види та особливості вибору

Принтер штрих-кодів – загальна назва обладнання, призначеного для нанесення маркування на товари в магазинах, одиниці зберігання на складах, упаковки, палети та інше.

Принтери для друку етикеток і штрих-кодів: види та особливості вибору

Принтер штрих-кодів – загальна назва обладнання, призначеного для нанесення маркування на товари в магазинах, одиниці зберігання на складах, упаковки, палети та інше. При цьому на відміну від офісних лазерних та інших аналогів у сфері торгівлі та логістики здебільшого використовуються технології трансферного та термодруку, а також сублімаційного перенесення.

Основні типи принтерів штрих-кодів

Виділяють такі різновиди обладнання:

 • настільні – портативні принтери етикеток, призначені для друку торговельної та логістичної продукції в кількості до 3–5 тисяч за день;
 • промислові – для регулярного виготовлення великого обсягу ярликів (до 20 000 та більше);
 • принтери чеків – друкують нефіскальні документи, а також квитанції та купони (як правило, застосовуються невеликими торговельними установами);
 • фіскальні – призначені для виготовлення відповідних чеків. Необхідність їхнього застосування регламентується на законодавчому рівні;
 • мобільні принтери для штрих-кодів https://domino-kiev.com.ua/product-compare/transfernaj-pechat-ua – це переносні портативні пристрої, які використовуються для друку фіскальної продукції та етикеток. Застосовуються в процесі обліку та переоцінки товарів у торговельних залах.

Крім того, виділяють принтери пластикових карт. Це спеціалізоване обладнання, необхідне для нанесення інформації та програмування магнітних карт, бейджів і пропусків.

Популярні технології

До них відносяться:

 1. Термодрук. Не передбачає використання картриджів і стрічок. Термоголовка принтера нагріває спеціальний папір або етикетку, через що на ній і з'являється зображення. Технологія не відрізняється довговічністю, але дуже популярна у сферах логістики та торгівлі, у тому числі продуктами харчування. Термодрук використовують більшість принтерів чеків та фіскальних документів.
 2. Термотрансферний спосіб. Таке обладнання працює із застосуванням спеціальних фарбувальних стрічок (ріббонів). Під впливом температури фарба з них переноситься на етикетку. Метод відрізняється особливою довговічністю, тому застосовується для маркування продукції з великим терміном зберігання й реалізації.

Також чималу популярність має сублімація. Зазвичай її застосовують для друку пластикових карт. Дозволяє отримувати яскраве та захищене від зовнішніх впливів зображення.

Як вибрати обладнання

При підборі принтера необхідно враховувати різні чинники, у тому числі:

 • особливості експлуатації пристроїв (стаціонарна або переносна);
 • навантаження, що передбачається. Так, для виготовлення 1–3 тисяч етикеток за один робочий день цілком достатньо настільного принтера, але при великих обсягах необхідно придбати продуктивніший пристрій;
 • технологію друку, яка буде використовуватися. Саме від цього залежить можливість експлуатації принтера того чи іншого типу.

Крім того, важливими чинниками є розмір етикеток, а також особливості інформації на них. Кожен принтер має таку характеристику, як максимальна ширина та довжина друкованих чеків та інших документів. При цьому при використанні дрібного шрифту зробити його таким, що буде добре розпізнаватися, можна тільки в тому випадку, якщо обладнання буде підтримувати формат 300 та більше dpi.

Найсвіжіші новини: