1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Картини за номерами: непростий шлях до споживача

31
Без регіону (не видаляти!)

Картини за номерами: непростий шлях до споживача

Картини за номерами з кожним роком стають все популярнішими. Подібне заняття є одним з елементів арттерапії – методу психологічної корекції, який допомагає справлятися з нервовим напруженням, депресіями, стресами, конфліктністю, низькою самооцінкою.

Знайомимося з автором
Ідея малювання картин за номерами належить американському комерційному художнику з Детройта Дену Роббінсу. Він почав свою кар'єру зі співпраці з кількома автомобільними компаніями. Наприкінці 40-х Ден був запрошений на роботу у Palmer Show Card Paint Company для ілюстрування дитячих книжок, а також йому доручили розробити оригінальне оформлення пакування для фарб і лаків. В процесі роботи Дену прийшла ідея застосувати один з методів Леонардо Да Вінчі.

Великий художник роздавав своїм учням особливі творчі завдання. На аркушах був нанесений схематичний малюнок, розділений на пронумеровані сегменти. Кожному номеру відповідала фарба певного кольору. Таким чином учні отримували інформацію про те, які колорити слід використовувати для основного об'єкта, другорядних елементів та для створення фону. Цей принцип став основою картин, запропонованих Деном.

Перші роботи Ден виконав за оригінальними творами мистецтва, Роббінс показав їх власнику компанії й той відразу зрозумів, що у цього винаходу є великий комерційний потенціал. Але перша спроба виявилася не зовсім вдалою. Спочатку споживачам запропонували яскраві, абстрактні натюрморти, але така тематика виявилася занадто складною для широкої аудиторії. Тому Роббінс з командою запрошених художників представив нові варіанти – реалістичні пейзажі й портрети. Такі набори дуже сподобалися публіці.

А критики проти
Компанія Palmer Show Card Paint була перейменована в Craft Master. У штаті фірми працює понад 800 співробітників, а в день виробляється близько 50000 наборів. Але тут активізувалися художні критики. Вони були обурені тим, що тепер кожен може скопіювати знамените полотно, а також звинувачували автора у надмірному спрощенні творчого процесу.

Але численні публікації у пресі тільки збільшили інтерес до таких наборів. Сам автор сприйняв критику абсолютно спокійно й не став вступати у дискусію, а заявив, що не слід сприймати картини за номерами, як мистецтво у чистому вигляді. У своїх мемуарах, виданих у 1998 році, Ден написав, що основним його завданням було надати можливість кожній далекій від образотворчого мистецтва людині отримати певний творчий досвід у цій сфері.

Заслужене визнання
Отже, картини за номерами стали справжнім бестселером. У 1955 році в США продано близько 20 мільйонів комплектів, а готові роботи автори з гордістю розвішували на стінах своїх домівок. Навіть секретар по призначеннях Томас Едвін Стівенс за дорученням президента Ейзенхауера курував галерею таких робіт у Білому домі.

Сьогодні такі набори пропонуються не тільки для дорослих, але і для дітей. На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/427090/ можна замовити варіанти різного рівня складності та деталізації, з простим заповненням контурів або з можливістю застосування нескладних технік. Це пейзажі, натюрморти, портрети.

Чому психологи рекомендують малювати
Виконання таких творчих робіт формує у дітей уважність, вчить концентруватися на поставлених завданнях, розвиває дрібну моторику та правильну координацію. Але основним завданням таких наборів є знайомство дитини з образотворчим мистецтвом.

Для дорослих подібне заняття також є корисним. Воно допомагає абстрагуватися від повсякденної рутини, зняти нервову напругу та розслабитися після важкого дня. У такому занятті є кілька важливих аспектів – деяка монотонність, кольорова терапія, певна передбачуваність результату. Людина, що не володіє необхідними для виконання мальовничих робіт здібностями, самостійно пише картину й отримує бездоганний результат. Автор починає цінувати себе, підвищується його впевненість, самооцінка й це часто допомагає йому знайти вихід зі складної ситуації або впоратися з накопиченими проблемами.

Психологи рекомендують таке заняття для зниження рівня тривожності, упорядкування розумового процесу, вдосконалення моторно-зорової координації, а також для посилення самоконтролю за допомогою візуалізації власних почуттів і емоцій. У складі наборів є все необхідне для малювання. Діти зазвичай охоче й сміливо приступають до роботи, а деякі дорослі починають сумніватися, що у них все вийде. У такому випадку можна скористатися 4 основними правилами зафарбовування, які завжди спрацьовують:

  • від світлого до темного;
  • від великого до меншого;
  • від центру до країв;
  • зверху вниз.

Та найголовніше – просто зосередьтесь на творчому процесі й у вас обов'язково все вийде.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber