1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

У Дрогобичі вже рік працює електронна система оплати у міському транспорті

50
Без регіону (не видаляти!)

Серед найпопулярніших та найзручніших ресурсів – електронна черга у дитячий садок та школу, чат-бот помічник містянина, інтерактивна мапа паркувальних майданчиків, е-квиток у транспорті.

У Дрогобичі вже рік працює електронна система оплати у міському транспорті

У багатьох містах України запроваджено розрахунок за проїзд у громадському транспорті е-карткою, банківською картою, смартфоном. Виключно показовою є сфера диджиталізації Дрогобича. 

Розумне місто

Систему «Дрогобич Smart city» почали розробляти у 2017 році, й за рік ресурс вже запрацював. Роботи почалися з двох депутатських проєктів: системи поіменного голосування та запровадження електронного сервісу «Відкрите місто». Згодом Smart city почав розростатися, й сьогодні це вже комплексний проєкт, що налічує 37 різноманітних сервісів.

Про ці новації розповів Зеновій Квасній, керівник управління цифровізації, інформаційної політики та комунікації Дрогобицької міської ради, повідомляється на https://zahid.espreso.tv/novyny-lviv. Серед найпопулярніших та найзручніших ресурсів – електронна черга у дитячий садок та школу, чат-бот помічник містянина, інтерактивна мапа паркувальних майданчиків, публічна кадастрова карта, е-квиток у громадському транспорті, мобільний додаток руху пасажирського транспорту.   

Е-квиток у Дрогобичі

Започаткувати «Картку дрогобичанина» було вирішено у зв’язку з викликами, пов’язаними з пільговим проїздом. Минулого року у 29 міських автобусах було встановлено й протестовано валідатори. Пасажир-пільговик має 20 пільгових поїздок протягом місяця. За подальші поїздки він сплачує 6 грн, а не 7 грн, адже картка надає знижку 1 грн. 

Наразі карткою користуються 3 тисячі дрогобичан, переважно пенсіонери та інші пільговики. Здійснюється робота, щоб картки отримали також і школярі аби скористатися знижками на проїзд. 

Е-кабінет мешканця у Дрогобичі

Подальша розбудова системи Smart city передбачає розробку електронного кабінету мешканця міста. Це має надати можливість запису на прийом до установ, подання звернення. Має бути прив’язка також до демократичних сервісів: електронне опитування, петиції. У розробці онлайн сервіси з оформлення земельної ділянки, геоінформаційної системи, вдосконалення функціоналу сайту міської ради.

Е-квиток у Львові

Кредит Європейського банку розвитку у сумі 10 млн грн, наданий у 2016 році, нарешті дозволив розпочати впровадження е-квитка у Львові. Перші валідатори для електронного квитка у Львові почали встановлювати у березні. А реєстрація мешканців для отримання пільгової електронної картки «ЛеоКарт» почалася ще рік тому. Є сподівання, що з наступного 2022 року е-квиток запрацює, щоправда, спочатку у тестовому режимі. Але ще є багато питань з фінансовим забезпеченням пільгового проїзду громадян, вирішенням певних організаційних моментів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber