1. Новини Закарпаття

Якими повинні бути сучасні житлові будинки?

Все частіше українці, які планують купівлю чи зведення будинку, планують зробити його не просто комфортним, а й енергоефективним. Якщо ж не зважати на моменти економії, в майбутньому господар точно пошкодує про це, адже утримання будинку виливатиметься у копієчку. Тож краще одразу дізнатись, що таке енергоефективні будинки і у чому їх переваги. Адже ні для кого не секрет, що рахунки за комунальні послуги зростають практично кожного місяця.

Виправдана інвестиція

Звісно, зведення енергоефективного будинку – задоволення не з дешевих. Доведеться викласти суму приблизно на 10-15 відсотків вищу. Проте така інвестиція виправдає себе досить швидко. Кожного року ви зможете економити на утриманні будинку просто шалені кошти, часто економія досягає 90 відсотків. Погодьтесь, це варто того, аби звернутись у центр енергозбереження та на моменті проектування продумати усі нюанси.

Не нехтуйте програмами енергозбереження

Енергоефективність будинку потрібно розглядати в комплексі, як єдину енергетичну систему. Неможливо встановити якісні вікна та тепловий нанос, проте зекономити на колекторах чи сонячних батареях. Краще одразу розраховувати на повну комплектацію, тоді й результат перевершить ваші очікування. Якщо ж комплектація буде неповною, то і результат суттєво страждатиме. Краще зекономити на внутрішньому оздобленні приміщень, проте не нехтувати енергоефективністю. До того ж програми енергозбереження дозволяють витратити на надійні й якісні системи досить демократичні суми коштів. Варто приділити увагу наступним аспектам:

  • створення теплоізоляційної оболонки без слабких місць,
  • використання якісної вентиляції,
  • обрати вікна із максимально можливим опором теплопередачі.

Незалежність від централізованих систем

Приємною перевагою енергоефективних будинків є незалежність від держави та централізованих систем опалення. Не дивно, що програма для ОСББ – Енергодім стає все популярнішою серед сучасних будівель. Погодьтесь, чекати офіційного старту опалювального сезону – задоволення не з приємних. Часто надзвичайно холодні дні бувають вже у вересні, а офіційно тепло запускають значно пізніше. Трапляються і протилежні ситуації, коли надворі тепло, а місто продовжує активно опалювати ваш дім. Значно краще регулювати ситуацію самостійно. До того ж у енергоефективних будинках мешканці завжди почувають себе комфортно. У них прохолодно влітку та тепло взимку. Та і витрати на тепло у таких домах – мінімальні, не ідуть ні в яке порівняння із помешканнями, де заздалегідь не подбали про економію.