1. Новини Закарпаття

Чи можливо потрапити в IT без досвіду: міфи та реальність

​​

З кожним роком IT стає все більш привабливою сферою діяльності, багато випускників шкіл мріють вступити до ВНЗ на спеціальності, пов'язані з програмуванням і розробками різного софта. Внаслідок такої популярності індустрії, з'являється безліч міфів, що заважають бачити реальну картину більшості новачків. 

 

Актуальним залишається головне питання: чи можна пробитися в IT індустрію без досвіду? Це стосується не тільки випускників вищих навчальних закладів, а й так званих світчерів, які приходять із суміжних професій. Мрієте працювати в команді креативних розробників? Переходьте на сайт студії Voki Games, де завжди знайдеться місце фанатам геймдев індустрії. Однак, перш ніж приймати рішення кардинально змінити професію, розглянемо чотири основних міфи, що стосуються геймдев-сфери.

Міф 1: В IT не потрапити без досвіду

Влаштуватися в IT компанію або невелику студію можна без відповідного стажу роботи, проте, маючи у своєму розпорядженні принаймні невеличке портфоліо. Зібрати його можна, виконуючи різні тестові завдання, попрацювавши фрілансером або тестувальником. Звичайно, перший час доведеться працювати за невеликі гроші, зате, маючи подібний досвід, шанси надалі влаштуватися до гарної айті-компанії суттєво збільшуються .

Міф 2: В IT працюють тільки люди з вищою освітою

Диплом спеціаліста, без сумніву, додасть плюсів у портфоліо. Але це не є визначальним фактором для рекрутера. Першочергово, звертають увагу на те, якими хард і софт скілами володіє кандидат. 

Почати вчитися ніколи не пізно, особливо, якщо до цього ви працювали на іншій посаді в тій же компанії, і вже маєте уявлення про специфіку сфери. 

Міф 3: В IT беруть тільки з навичками програмування

Це найпоширеніший міф, який не має нічого спільного з реальністю. Програмісти — далеко не головні фахівці у цій сфері, крім них існує безліч професій, які дуже важливі та потрібні. А саме:

  • HR-менеджери — створюють корпоративну культуру і комфорт;
  • сценаристи та копірайтери — відповідають за текстову складову розробок;
  • маркетологи — займаються просуванням продукту;
  • тестувальники — досліджують усі тонкощі готової програми в пошуках багів та перебоїв.

 

Список неповний, але вже надає уявлення про те, скільки інших спеціальностей залучено до IT-сфери.

Міф 4: Програмісти — відлюдники

Багатогодинне просиджування за комп'ютером за написаннями кодів, у пошуках помилок тощо може здаватися з боку небажанням спілкуватися або відстороненістю від суспільства. Насправді ж, в ІТ, як і в будь-якій іншій сфері, працюють люди різних темпераментів. Інтроверти, екстраверти, терплячі виконавці та креативні спеціалісти — геймдев-студії з великим досвідом, як VOKI Games, цінують кожного!