1. Новини Закарпаття

Чи варто купувати мінеральну воду?

Щодо користі питної води існує маса міфів. Зараз з телебачення та від блогерів, можна почути інформацію про те, що очищена вода шкідлива, бо вимиває кальцій з організму, сприяючи резорбції кісток. А звичайна водопровідна вода сприяє утворенню каменів в нирках. Однак насправді ці два твердження вважаються міфами. Справа в тому, що кальцій, який міститься у водопровідній воді, не засвоюється в організмі, через його форму. Доведено, що оптимальний варіант для кісток - це органічний кальцій, якого немає у воді з високою жорсткістю. Тому жодним чином очищена вода не впливає на засвоєння кальцію.  

Яку воду краще обрати для приготування їжі? 

Зараз на сайті https://molodo.com.ua/catalog/lviv/,  з'явилося кілька варіантів води, яку можна замовити додому. Це мінеральна і очищена, яка найчастіше доставляється в бутлях. Під час вибору питної води, варто враховувати, яким чином до неї потрапили мінерали. Якщо це природна вода, то від її складу залежить здоров'я споживача. Речовина з високим ступенем мінералізації, використовується в лікувальних цілях та не вживається постійно. Її призначає лікар на певний термін. 

Параметри вибору: 

  • Для щоденного використання найчастіше віддають перевагу нейтральним рідинам, з оптимальним вмістом мінералів і мікроелементів. Її можна сміливо використовувати під час приготування їжі і для пиття.  
  • Очищена вода позбавлена домішок, крім того в ній немає вірусів, бактерій, шкідливих неорганічних включень. Вона може бути штучно насичена мінералами, які необхідні для людини.  
  • Якщо є вибір між мінеральною і очищеною, варто віддавати перевагу карпатській мінеральній, яку можна знайти на сайті https://molodo.com.ua/product/voda-karpatska-dzherelna-18-9-l-pet-negazovana-kh-1-but/, або мінералізованій. 

Чи варто купувати фільтри для очищення та штучної мінералізації? 

Незважаючи на невисоку вартість води, все ж є варіант ще більшого її здешевлення. Це установка спеціального обладнання. Найнадійнішим способом очищення вважаються фільтри з багато ступінчастою системою. Це конструкція, яка складається з декількох блоків, кожен з яких має своє призначення. 

В одному з блоків відбувається очищення від іржі, твердих включень. У наступному блоці здійснюється видалення бактерій та знезараження рідини. Далі така рідина може насичуватися мінералами і мікроелементами. Однак варто вчасно змінювати наповнення блоків.  

Такий варіант очищення вважається найбільш вигідним для сім'ї, яка складається з кількох осіб. Це пов'язано з тим, що середня сім'я з трьох осіб споживає при приготуванні їжі близько 3 кубів рідини в місяць. Вода хорошої якості покращує стан здоров'я.