1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Де можна встановлювати газовий котел?

46
Без регіону (не видаляти!)

Де можна встановлювати газовий котел?

Газовий котел – найпопулярніший спосіб обігріву приватних будинків, квартир. Аби забезпечити комфортні умови, люди зупиняються на газовому обладнанні. У них з'являється безліч запитань – як обрати газове обладнання, де його потрібно встановлювати, оформлювати дозволи чи ні. Розглянемо основні аспекти – стаття буде корисна усім, хто бажає придбати та налагодити газовий котел у житлових чи нежитлових приміщеннях.

Законодавчі норми

Перед тим, як купити газовий котел, ознайомтеся з нормами з його установки. В Україні діють закони, що регламентують принципи розміщення газового обладнання у квартирі. Вони прописані у ФЗ №190 від 2010.

Для отримання дозволу на підключення газового опалення слід звернутись до місцевої Газової служби. Фахівці складуть технічні умови для надання дозволу на введення обладнання в експлуатацію. Якщо біля будинку немає централізованої магістралі, деякі мешканці встановлюють газгольдери з пропан-бутаном.. Офіційно це можна робити лише в будівлях на два поверхи.

Як зробити дозвіл

Згідно до діючого законодавства, дозвіл оформлюється у кілька етапів:

  1. Замовник складає заяву. Якщо в будинку чи квартирі можна встановлювати газовий котел, співробітники відповідальних служб підготують технічні умови.

  2. Коли ТУ буде отримано, готується проект для монтажу. Його може скласти спеціалізована організація, що має ліцензії на проведення подібних робіт.

  3. З технічними умовами, проектом треба буде підійти до Газової служби для погодження процедурі встановлення котла. Зазвичай кінцеве рішення дається у трьохмісячний термін.

  4. Якщо ви робите газове опалення в квартирі, після всіх узгоджень подавайте заявку на відмову від централізованого опалення та водопостачання для гарячої води.

Як обрати котел

Котел повинен відповідати вашим потребами. З прикладами обладнання й описом функціоналу ви можете ознайомитись за посиланням https://ukravtonomgaz.ua/catalog/gazovi-kotli.

На опалення та виробництво гарячої води підходять двоконтурні агрегати. Для обігріву стандартної квартири чи невеликого будинку площею у межах 150 квадратів вистачить потужності у діапазоні 35 кВт. Якщо місця обмаль, зверніть увагу на настінні моделі. Підлогові досить габаритні. Вони надійні, потужні, проте займають чимало місця.

Одноконтурні котли працюють тільки на опалення приміщень. Вони дешевші за двоконтурні моделі, але не такі функціональні.

Зручний тип пальника

Найбільш безпечними є котли з закритими камерами згоряння. Винятком будуть ті випадки, коли мешканці багатоквартирного будинка бажають встановити загальний котел. Тоді обладнання розміщують в окремому приміщенні – котельні. У цьому випадку агрегат буде мати відкриту камеру та велику потужність. Для забезпечення максимально ефективної роботи газового пристрою бажано добре утеплити квартирі, вікна та двері герметично закрити.

Враховуйте, що виробництво гарячої води двухконтурним котлом дуже обмежено. Залежно від потужності установи будуть виробляти воду до 14 літрів у хвилину. Цього достатньо для 2-3 точок водозабору та середні витрати.

Яким має бути приміщення

Газовий котел можна встановлювати в передпокої, санвузлі, на кухні. У спальні чи вітальні робити це заборонено. Приміщення для монтажу пристрою має задовольняти наступним вимогам:

  • якісна вентиляція;

  • площа від 7.5 метрів;

  • наявність вікна від 25 см у діаметрі;

  • стелі не менше 2 метрів у висоту;

  • відсутність речей, меблів на відстані 1 метра від котла.

Стіни треба обшити вогнетривким матеріалом. Двері приміщення по ширині мають бути не менші за 0.8 метрів.

У ванній кімнаті котел встановлювати можна, але потрібна хороша вентиляційна система. За умови гарного провітрювання та адекватного кондиціонування корпус не буде ржавіти.

Порядок монтажу

За бажанням роботи можна виконати самостійно. Але якщо ви не впевнені у власних силах, краще одразу зверніться до фахівця.

Основні етапи монтажу:

  1. Створення отвору у стіні для підведення коаксіального димоходу.

  2. Навішування котла на стіну з використанням кронштейнів або встановлення на підлогу.

  3. Підключення до опалювальної системи патрубків опалення.

  4. З'єднання отворів подачі води з водопроводом.

  5. Встановлення газового лічильника з датчиками.

  6. Підключення до електромережі, заземлення обладнання.

  7. З'єднання з основним агрегатом.

Потім викликайте фахівця для підключення котлу до газової магістралі або газгольдеру – самостійно це робити не можна. Також фахівець виконає перший пуск пристрою.

Підсумки

Якщо ви хочете встановити газовий котел в будинку чи квартирі, вирішіть, де обладнання буде встановлено. Впевніться, що умови експлуатації відповідають діючим нормам законодавства. Після можете звертатись до Газової служби аби отримати технічні умови та офіційний дозвіл на монтаж.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber