1. Новини Закарпаття

Цікаві факти з "життя" охоронної сигналізації

Охоронні системи, сьогодні дуже поширені і популярні для забезпечення безпеки від несанкціонованого проникнення в офіси, виробничі, громадські та житлові приміщення, мають дуже довгу історію.

Охоронні системи, сьогодні дуже поширені і популярні для забезпечення безпеки від несанкціонованого проникнення в офіси, виробничі, громадські та житлові приміщення, мають дуже довгу історію.

 

Цікаві факти з "життя" охоронної сигналізації

Охоронні системи, сьогодні дуже поширені і популярні для забезпечення безпеки від несанкціонованого проникнення в офіси, виробничі, громадські та житлові приміщення, мають дуже довгу історію. Адже як тільки з'явилася приватна власність, у певної категорії людей виникло бажання поживитися за чужий рахунок.

Механічні і живі "сигнальники"

Як тільки людина почала сприймати себе як істоту розумну, у неї з'явилося бажання забезпечити собі безпеку. Прототипи сучасних охоронних систем з'явилися ще в глибокій старовині. З творів, що оповідають про життя наших предків, ми дізнаємося про винаходи типу:

- сходинок, зробивши крок на які, можна було отримати удар по голові підвішеним ядром;

- плит, які провалюються в яму зі зміями;

- хитромудрих пасток, в які потрапляли мисливці за захованими скарбами;

- замаскованих ям, які допомагали захиститись від проникнення диких звірів або попередити про появу ворога біля житла.

А таємні кімнати в середньовічних замках, з яких можна було спостерігати за гостями, взагалі можна вважати родоначальником сьогоднішніх систем відеоспостереження. Але замість прихованих камер і жучків тоді використовувалися замасковані в стінах дірки. Через них можна було спостерігати за тим, що відбувається в будь-якому приміщенні замку, чути розмову людей, що там знаходились.

Механічним сигнальним пристроєм можна вважати обладнання окремих приміщень дверима, петлі яких при відкриванні голосно скрипіли. Їх завдання, як і сучасних сигнальних пристроїв, - попередити про небезпеку, до зустрічі з якою можна було якось підготуватися. Як і сучасна сирена, цей скрип міг змусити зловмисника відмовитися від своїх злочинних планів.

Наданням охоронних послуг нашим предкам займалися і тварини, які мають більш тонкий, ніж у людини, слух. Всім відома історія про те, як гуси врятували Рим. В якості охоронної системи жителі Сходу використовували павичів, які починали голосно кричати, якщо з'являвся хтось чужий. Пізніше таким живим "сигнальником" став собака.

Електричні охоронні системи

Починаючи з другої половини 19-го століття почали встановлювати електричні системи охоронної сигналізації. Вони змінювалися і удосконалювалися, але завжди виконували і виконують сьогодні одну функцію - попереджають про небезпеку. Спочатку це були прості пристосування, що складаються з проводів.

Сьогодні це більш складні пристосування, в яких використовується інфрачервоне випромінювання. Їх установкою займаються спеціалізовані фірми, що надають охоронні послуги в Одесі, інших великих і малих населених пунктах України. Однією з основних складових охоронної системи є різні моделі датчиків. Наприклад, для відстеження руху всередині приміщень використовують датчики об'ємні, для контролю відкривання вікон і дверей - магнітоконтакні, а для захисту від пролому стін - вібраційні.