1. Новини Закарпаття

Особливості одинарних пам'ятників

Одинарний пам'ятник - презентабельний та естетичний виріб.

Одинарні пам'ятники затребувані при одинарних похованнях. Дуже часто їх замовляють при раптової трагедії, яка пов'язана з втратою близької людини. Замовити одинарні пам'ятники з граніту можна тут https://spokij.com.ua/pamyatnyky/odynarni/.. Встановити одинарний надгробний пам'ятник можна на обмеженій площі. Оригінальний дизайн дозволить зробити надгробок презентабельним.

Одинарні пам'ятники виготовляють у вигляді стел різної орієнтації:

  • Розміри вертикального одинарного пам'ятника залежать від товщини матеріалу виготовлення. Масивні конструкції завжди мають великі габарити. На вертикальній гранітній плиті часто виконують гравіювання покійного в повний зріст, а також зображують різні написи, барельєфи, візерунки. Як варіант можуть бути розміщені кольорові фотографії на металокерамічних, скляних або гранітних пластинах.
  • Стели, розташовані горизонтально, як правило, вміщають портрет, написи і додаткові декорації. Досить часто на пам'ятник наносять малюнок, який символізує улюблене заняття або професію покійного. Також можуть бути розміщені знаки, що вказують на релігійну приналежність. Великі горизонтальні стели підходять для випадків, коли планується кілька поховань на ділянці. В цьому випадку залишають на плиті вільне місце для подальшого оформлення.

Для виготовлення одинарних надгробних пам'ятників, як правило, використовують граніт і мармур. Ці вихідні матеріали вони відрізняються декоративними властивостями і технічними параметрами.

Вироби з граніту відрізняються підвищеною міцністю. Висока щільність природного матеріалу дозволяє зберегти декоративні властивості створеного виробу на сотні років. Тому такі пам'ятники можна вважати вічними. Після проведення полірування поверхня граніту набуває красивого блиску та стає дзеркальною. На темній поверхні плити добре видно гравірування, яке закрашено золотом, сріблом або бронзою.

Мармур характеризується більш м'якою структурою. Це означає, що пам'ятники з цього матеріалу відрізняються меншою стійкістю до зовнішніх негативних впливів. Термін служби виробів при сприятливих умовах близько 50 років. На світлій поверхні каменю гравіювання не видно, тому на пам'ятниках з мармуру встановлюють, зазвичай, гранітні гравірування вставки.  На податливому матеріалі можна створювати різьблені фігури різних форм з мініатюрними деталями.

Прямокутні одинарні пам'ятники вважаються традиційними виробами. Вони відрізняються стриманим дизайном і підкреслюють серйозність характеру та відповідальність покійного. Такі стели дуже затребувані. Додаткове художнє оформлення на таких пам'ятниках вважається надмірністю. Якщо родичі покійного прагнуть проявити оригінальність, то замовляють фігурне надгробок. Поширеними є варіанти у вигляді серця, птиці або скорботного ангела. Надгробок у вигляді хреста замовляють православним християнам. Дуже часто стели виконують у вигляді розп'яття. В цьому випадку пам'ятні написи розміщують на гранітній вставці, яка встановлюється біля підніжжя хреста.