1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Ножові Сталі

31
Без регіону (не видаляти!)

Сталі для виготовлення ножів. Огляд вітчизняних сталей.

Ножові Сталі

Ножі - інструменти для  побуту і виробництва, який багато століть використовує людина.

За всю історію людства, ножі, як і інші інструменти, стали набагато зручнішими, легшими та покрашені дизайном. 

З розвитком науки, суспільства і цивілізації взагалом, у людства з явились нові потреби, а з ними і ножі нового призначення: мечі, кинжали, тесаки, мисливські ножі, ножі-мачете, гильотинні ножі, ритуальні, метальні, туристичні, дайвингові ножі, канцелярські, кухонні, устричні, дисертні, подарункові, ножі для сільгосп. машин і кухонних машин і багато інших.

Кожен ніж має виконувати різні функції, отже властивості сталі, як і марка сталі у кожного ножа особливі.

Розглянемо найпоширеніші марки вітчизняних сталей.

Сталь 65г - Дешева ножова сталь. Ресорно-пружинна сталь. Використовується для виготовлення бумажних ножів, ножів сільськогосподарських машин, ножів для машин дорожної техніки, турнірних та метальних ножів. Вироби з цієї сталі потребують ретельного догляду: зберігати в чистоті і в сухості, періодично змащувати спец. маслами, так як сталь дуже чутдива до коррозії і дуже швидко втрачає ріжучі властивості.

Сталь 40х13 - За умови правильної термообробки, сталь непогано зберігає ріжучі властивості і добре гостриться. Чутлива до агресивного середовища і високим температурам. Використовується для кухонних ножів всієї гастрономіної групи, сувенірів, медичних інструментів, манікюрних інструментів та різних побутових необхідностей

Сталь 95х18 - Зносостійка нержавіюча сталь з високою стійкістю до коррозії. Звгострюється не дуже зручно, але ріжучі властивості зберігає довгий час. Якщо термообробка зроблена правильно, то ріжучі властивості дуже добре поєднуються з міцністю. В умовах вологого середовища можуть хз являтись точечні коррозії, які легко виводяться при заточуванні та шліфовці. Ніж зі сталі 95х18 ідеально підходить мисливцям: для порізки м яса і заготовці дрібної деревини. Рекомендується товщина для мисливських ножів 95х18 - мінімум 4 мм. Також сталь підходить для виготовлення втулок, вісей, підшипників....

Сталь х12мф - Для ножів які повинні різати - ідеальна сталь. Достатньо довго зберігає ріжучі властивості, має високі показникі стійкості до коррозії (в мокроті лиш змінить колір, але коррозії не буде). Це штампова сталь, але при ударних навантаженнях вона втрачає ріжучі властивості, хоч і  не розтріскується.

Сталь У8А - Інструментальна вуглецева сталь. Має високу пластичність і стійкість до ударних навантажень. Рекомендується для виготовлення довгих інструментів: мечі, викрутки, тесаки. Дуже швидко ржавіє.

Сталь ШХ-15СГ - Шарикопідшипникова сталь. Добре тримає різні навантаження. Показники міцності і стійкості до коррозії будуть порядними після термообробки. Ріжучі властивості дуже добрі. Підходить для всих видів ножів: кухонні, мисливські, сувенірні...

Сталь Р18 - Швидкоріз. Красностійка сталь. Ця сталь зберігає свої властивості при високих температурах і високих швидкостях. Має порядні показники міцності і зносостійкості. Призначена для виготовлення лез, що працюють з металом. Стійкість до коррозії середня. Проведення робіт з термообробки і загострення потребують певного досвіду. Ріжучі властивості дуже високі. Стійкіть до ударних навантажень також є високою. Ціна на цю сталь найвиша у порівнянні з вищерозглянутими.

 

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber