1. Новини Закарпаття

Характеристики та різновиди легковантажних шин

Малий бізнес переживає кризу, тому основне завдання підприємця — це знизити витрати, в тому числі на експлуатацію техніки й паливно-мастильні матеріали. Саме тому багато хто з людей, які займаються середніми та малими вантажними перевезеннями, купують спеціальні шини, які розроблені витримувати великий вантаж та не втрачати своїх характеристик. Завдяки цьому прогнозована керованість навантаженого автомобіля, що дозволяє витримувати значний кілометраж без побоювання за цілісність вантажу. В довгостроковому перерахунку така шинна інвестиція себе окупає сповна.

Розглянемо детальніше особливості таких шин.

Характеристики легковантажних шин

Від виду виробу, який встановлюється на вантажному авто, залежить ступінь керованості техніки та обсяг витраченого палива. В результаті — зменшуються кошти, які витрачаються на транспортний засіб загалом.

Легковантажні шини — це покришки для малотоннажних вантажівок та легкої спецтехніки. Випускаються в діаметрах, які відповідають рекомендаціям для малотоннажного обладнання, та малогабаритної будівельної техніки.

Найбільш популярний різновид, так звана у водіїв, — «цешка», яка широко використовується на фургонах та мікроавтобусах.

Різновиди легковантажних шин

В залежності від конструкції існує кілька типів.

Типи шин:

  • Камерні. Цей різновид має окрему камеру, яка накачується повітрям. Переважно виготовлені з твердої гуми, та здатні протягом тривалого часу утримувати високий тиск.

  • Безкамерні шини — найбільш розповсюджений та актуальний ти шин. В них сама покришка накачується повітрям.

Параметри вибору шин 

Остаточний підбір шини відбувається індивідуально для кожного автомобіля. Рекомендується купувати покришки, які відповідають вимогам виробника транспортного засобу.

Основна особливість легковантажних шин — це наявність великої кількості армуючих шарів, та високий профіль. Завдяки цьому шина поліпшує відведення надлишкового тепла, що перешкоджає сильному тертю, та руйнуванню шини через підвищення температури.

Під час вибору, рекомендуємо звернути увагу на поради від Rosava для вибору легковантажних шин. Експерти національного виробника детально розглядають усі особливості та маркування, які можуть бути вкрай важливими для правильного вибору.

Також, на офіційному сайті можливо замовити шини онлайн, заощадивши ще й час та гроші.

Сезонність 

Для великих вантажних автомобілів не завжди є необхідність у сезонному «перевзуванні» техніки. Однак, якщо мова йде про легковантажні шини, зміна може бути фінансово вигідною, у загальному перерахунку вартості перевезення. Тому вони поділяються на літні та зимові. Щоб забезпечити еластичність під час морозу, в склад гуми під час виготовлення додають необхідну кількість каучуку. А для того щоб забезпечити її стійкість — феноли та формальдегідні смоли.

Це подовжує термін служби, знижуючи навантаження на ходову.