1. Новини Закарпаття

Як вибрати якісні соки: види, користь, склад

Хочете обрати якісні соки для власного закладу громадського харчування або для споживання у колі рідних та друзів? Ми розповімо про основні нюанси вибору соків, їх склад. Звичайно ж, розкажемо і про користь цих напоїв для людського організму, а також про денну норму їх споживання.

Види соків

Виробники, у тому числі й компанія «Агропереробка», пропонують широкий асортимент соків. Є фруктові та овочеві, а також змішані види соків, в тому числі:

  • яблучний;
  • томатний;
  • сливовий;
  • полуничний;
  • персиковий;
  • морквяний;
  • гарбузовий та ін.

Який напій краще обрати – фруктовий чи овочевий? Це вже справа смаку, адже обидва дуже корисні. Окремо варто поговорити про користь таких напоїв для організму. Що ж стосується закладів громадського харчування, то варто купити соки оптом, щоб завжди мати під рукою улюблений напій своїх клієнтів.

Користь

Натуральні соки дуже корисні для здоров’я, адже до їх складу входить безліч вітамінів та мінералів: вітамінів A, B, E, K, PP, а також мінералів (цинку, заліза, калію, кальцію, фосфору). Вони мають антиоксидантні властивості, допомагають знизити рівень холестерину в крові, покращують обмін речовин, сприяють нормалізації кровотоку. Корисні властивості напою ще будуть залежати від того, який вид напою ви оберете.

Варто знати про норму споживання цього напою. Рекомендується пити не більше 300 мл соку щодня. А тим людям, які дотримуються дієти, варто обмежити споживання цього напою, адже він не містить у своєму складі клітковини, але містить цукор.

Склад

Ви могли звернути увагу на те, як відрізняється склад напоїв у різних виробників. Дехто додає до складу цукор, дехто – глюкозно-фруктозний сироп, деякі виробники взагалі пропонують продукцію без додавання цукру. То який продукт краще обирати? Купуючи сік оптом, завжди дивіться на його склад. Небажано, щоб в ньому були ароматизатори та глюкозно-фруктозний сироп. Це здешевлює продукт і негативно впливає на здоров’я. Тож найбільш корисний і безпечний продукт – той, що містить у своєму складі фруктове або овочеве пюре, цукор, лимонну та аскорбінову кислоту, а також невеликий відсоток питної води. Це все натуральні інгредієнти, які не принесуть шкоди організму, а навпаки, принесуть користь.

Напевно вам буде цікаво, чим соки відрізняються від нектарів. В той час як сік майже повністю (на 95% і більше) складається зі свіжих овочів або фруктів, нектар містить в своєму складі лише 25-50% фруктового або овочевого пюре, все інше в складі – це цукор та вода (а можуть бути ще й ароматизатори). Користь нектару є значно нижчою. Саме тому, якщо ви дбаєте про здоров’я відвідувачів свого закладу, варто купувати оптом соки, а не нектар.

Звичайно ж, власникам ресторанів та кафе не варто забувати, що окрім соків можна запропонувати ароматні кавові напої з додаванням сиропів. Бариста завжди варто мати під рукою набір сиропів до кави, які додадуть напоям оригінальний смак. Але, на відміну від соків, у склад сиропів зазвичай входять ароматизатори, які роблять смак напоїв більш концентрованим. Також можна купити топінги для кави: ними зазвичай прикрашають молочну пінку, а ще ними можна робити надписи та малюнки на десертах.

Тож купуючи сік оптом чи вроздріб, не забувайте звернути увагу на його склад, адже чим натуральнішим він буде, тим здоровішими будуть ваші клієнти. Одразу купуйте найширший асортимент соків, адже вподобання у всіх різні: комусь більше до смаку фруктовий напій, а комусь – овочевий.