1. Новини Закарпаття

Лохина - лісові плоди для здоров’я

Лохина відома як брусниця та журавлина, що належать до сімейства вересових.

Лохина відома як брусниця та журавлина, що належать до сімейства вересових.

Росте вона на лісових галявинах, у болотистих місцевостях та в пустельних ландшафтах. На сайті https://informator.ua/uk/ ви дізнаєтесь більше про цю ягоду.

Чим відрізняється лохина лісова від лохини культурної? Вирощена ягода відрізняється від своїх диких родичів у Європі тим, що вона більша і має білу, а не блакитну м’якоть. Крім того, вирощена ягода на смак солодша і набагато менш ароматна. Це залежить від складу інгредієнтів. Культивавана лохина містить більше цукру та лимонної кислоти, тоді як вміст хінової кислоти вищий у дикій чорниці.

Які поживні речовини містить лохина?

Що стосується макроелементів, то дика та культивована форми лише незначно відрізняються одна від одної. Вони обидва складаються приблизно на 85 відсотків води, мають низький вміст білка та багаті вуглеводами.

Близько 100 грамів сирої чорниці містять:

  • Вода 85 г.
  • Вуглеводи 7 г.
  • Харчові волокна 5 г.
  • Білок 1 г.
  • Жир 1 г.

Скільки калорій у лохині? Калорійність 100 грамів чорниці становить від 40 до 60 ккал, залежно від сорту і, отже, вмісту цукру.

А ви знаєте, чим корисна лохина? Які вітаміни містить лохина? Лісова ягода багата на вітаміни, але дійсно може набрати лише три з них, коли йдеться про покриття добової потреби. Наприклад, однієї порції 200 грамів сирої чорниці достатньо, щоб покрити 60 відсотків офіційно заявленої потреби у вітаміні С, майже 35 відсотків у вітаміні Е і близько 30 відсотків у вітаміні К. Порівняно з цим, культивована лохина гірша, оскільки її загальний вміст вітамінів нижчий: проте, потреба у вітаміні С може бути покрита приблизно до 30 відсотків за допомогою 200 грамів свіжовирощених фруктів.

Які мінерали містить чорниця?

Лохина не є мінеральним дивом, але особливо дикі плоди є дуже хорошим джерелом марганцю. Цей мікроелемент підтримує накопичення колагену, стимулює утворення хрящової та тканини міжхребцевих дисків, а також робить важливий внесок у боротьбу з вільними радикалами. 100 грамів сирої лісової чорниці достатньо для задоволення 25 відсотків добової потреби.