1. Новини Закарпаття

Пробіотики для шлунку при прийомі антибіотиків

Прийом антибіотиків деколи (до 30 % випадків) супроводжується розвитком побічних ефектів з боку травної системи. Це може бути біль в животі, нудота, діарея.

Хоча на фоні прийому антибіотиків і можуть з’являтись болі в животі, важливо розуміти, що мікрофлора травного тракту функціонує в першу чергу в товстому кишківнику. Наявність її в тонкому вже є ознакою патології та називається СНБР – «синдром надмірного бактерійного росту». Тим більше нема й не має бути бактерій в шлунку. Належний рівень кислотності шлункового соку за рахунок соляної кислоти й травні ферменти унеможливлюють це. Тільки H. Pylori (хелікобактер пілорі) може там знаходитись. Проте звичайно нормально функціонуюча кишкова мікрофлора бере участь у функціонуванні всієї травної системи, включаючи процеси травлення та засвоєння поживних речовин, синтезу ферментів та вітамінів, а також процеси відновлення слизової й моторики травної системи.

Чому так буває та чи можна запобігти?

Справа в тому, що наша кишкова мікрофлора є досить самодостатньою системою, яка здатна себе підтримувати та регулювати. Проте тільки за належних умов – організм здоровий, імунна система працює належним чином, харчування повноцінне з достатньою кількістю пребіотиків – їжі для корисних бактерій (рослинні та кисломолочні продукти, вітаміни та мінерали). В певні вікові періоди склад мікрофлори не такий стійкий та більш чутливий до зовнішніх факторів (діти до 6 років та дорослі після 65 років). Також має значення стан здоров”я – хронічні захворювання, і не тільки травної системи, перенесені оперативні втручання, стрес – все це знижує захисні сили організму та збільшує ризик розвитку побічних ефектів на тлі прийому антибіотиків.

Отже, з метою профілактики насправді важливо підтримувати своє здоров”я: раціональне харчування, достатня фізична активність, повноцінний відпочинок допоможуть вам. Хоча насправді ідеальні умови створити не вийде, тому часто наша мікрофлора потребує зовнішньої підтримки. Отже , крім вище перерахованих умов, варто підчас антибіотикотерапії приймати пробіотичні препарати (порадившись з лікарем).

Щодо профілактики та лікування діарей при прийомі антибіотиків https://enterol.ua/zahist-vid-antibotikiv/, доведену ефективність має препарат Ентерол. Він мість штам сахароміцетів, які завдяки своїм ефектам (антимікробний, антитоксичний, антисекреторний, трофічний) мають дієвий вплив на профілактику та лікування діареї будь-якого генезу. Крім того, вони не чутливі до дії антибіотиків, тож Ентерол можна призначати одночасно з прийомом антибіотиків.