1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Досвід передових вітчизняних аграріїв: як точне землеробство та селекція зерна допомагають збільшити показники врожайності

40
Без регіону (не видаляти!)

Досвід передових вітчизняних аграріїв: як точне землеробство та селекція зерна допомагають збільшити показники врожайності

Аграрна сфера вважається стратегічною для економіки України. Потреба в якісних продуктах харчування стрімко зростає, відповідно, підвищуються й перспективи галузі. Проте стати успішним виробником сільськогосподарської продукції, зокрема зерна, під силу далеко не кожному підприємству. Елементарний брак досвіду, застарілі методи роботи і обладнання, сховища, що не відповідають сучасним вимогам, — ось лише частина проблем, з якими стикаються вітчизняні підприємства.

Про те, як впоратися з низкою складних питань, підвищити врожайність зернових та отримати заслужену вигоду, розповідає аграрна компанія Biligrain. Передова фірма знаходиться на Хмельниччині та займається власне землеробством (розмноження зерна під посів), переробкою й доробкою до посіву, надає партнерам консультації та здійснює професійний супровід.

Як це працює: точне землеробство по-українськи

Представники компанії розповідають, що за понад 15 років практичної діяльності переконалися: врожайність залежить не лише від інтенсивності обробітку ґрунту та кількості внесених добрив, але й від самого зерна. Лише добре підготоване, генетично сильне насіння має справді високий потенціал врожайності. А якщо максимально врахувати особливості поля з усіма відмінностями між його зонами і прошарками, можна досягти гідних результатів при мінімумі затрат.

Йдеться про точне землеробство — прогресивний метод землеобробки, що передбачає відмінний підхід до кожної конкретної ділянки поля. Як це виглядає на практиці? Спочатку збирають максимум даних — про власне культуру, регіон, поле, господарство; беруть проби ґрунту за допомогою автоматичних GPS-пробовідбірників; складають віртуальні карти оброблюваних ділянок. Далі — аналізують отриману інформацію та автоматично розраховують дози добрив, щоб надалі перейти до виконання прийнятих рішень.

Як готують посівний матеріал

Щоб забезпечити стабільну врожайність, насіння для посіву доробляють на власному насіннєвому заводі. Підприємство повністю автоматизоване, контроль за усіма процесами здійснює одна людина — досвідчений оператор.

На підприємстві створено оптимальні мікрокліматичні умови: вологість та чистота повітря, температура середовища автоматично підтримуються на необхідному рівні. Насіння очищують, калібрують, протруюють та фасують — тобто здійснюють повноцінну доробку до посіву. При цьому інженерами було здійснено все необхідне, аби при проходженні всіх цих етапів насіння не пошкоджувалося, адже від його цілісності залежить якість проростання. Лише однакові за вагою та розміром зернята мають подібний потенціал та гарантовано дають гідний врожай.

Посівний матеріал зберігають в екологічно чистих умовах, забезпечують належну вентиляцію, контейнери мають усі необхідні маркування. Якість насіння перевіряє власна лабораторія, обладнана за останнім словом техніки.

Яких результатів вдалося досягти

Аграрна компанія Biligrain пропонує виробникам сільськогосподарської продукції придбати якісне насіння, щоб отримати максимальні прибутки з власних полів. В асортименті компанії — бобові, соя, озима пшениця (каталог налічує близько 20 сортів), ярий ячмінь.

Підприємство успішно освоює новий для України напрям — селекція злаків зі значно підвищеною біологічною цінністю зерна. Наприклад, пшениця та ячмінь містять більше резистентного крохмалю, що служить свого роду дієтичною клітковиною. Нові сорти ярого ячменю позбавлені целюлозної плівки, відтак їх не треба шліфувати, вихід якісної крупи сягає понад 90%.

Серед інших прогресивних розробок — кольорове зерно пшениці та ячменю. Сині, фіолетові або чорні насінини постають результатом дії флавоноїдів, потужних природних пігментів, що також є антиоксидантами.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber