1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Передмістя Києва: як вплинули карантинні обмеження на попит

46
Без регіону (не видаляти!)

Передмістя Києва: як вплинули карантинні обмеження на попит

Поступова забудова передмістя столиці котеджними містечками Київ вивільняє від тих, хто бажає мешкати в будинку, але поблизу столиці. Попит на таке житло підвищили карантинні обмеження. Як це вплинуло на ринко житлової нерухомості в Київській області, читайте далі.

У яких сегментах шукають будинки кияни

Одна із найбільш затребуваних категорій нерухомості в передмісті столиці, за даними девелоперів, — таунхауси економ-сегмента, що коштують від 1 млн грн. Таким терміном називають малоповерхові будинки на одну сім’ю, приміщення з'єднані спільними стінами, перед входом мають невелику ділянку, зазвичай до 2 соток.

І ще покупці цікавляться недорогими компактними окремими будинками в 70-кілометровій зоні від Києва, вартість яких не перевищує 700 тис. грн. Попит на цю нерухомість за останній рік підвищився настільки, що ці угоди становлять понад 70% від загальної кількості.

Будинки сегмента комфорт плюс у районах Борщагівки, Лісників, Романкова, вартістю від 3 млн грн, складають приблизно чверть від продажів забудовників. Серед найбільш затребуваних напрямків експерти виділяють Обухівський, Одеський, Вишгородський, Житомирський і Бориспільський.

Ще приблизно 5% приходиться на великі котеджі, представлені в елітному сегменті. І тут покупці віддають перевагу вже облаштованим оселям, оскільки не бажають займатися ремонтом з нуля.

Практично зовсім не цікавлять клієнтів недобудовані об’єкти, тому їх продати наразі дуже складно.

Що пропонують забудовники?

У структурі пропозиції на первинному ринку в околицях Києва:

  • домінують котеджі — 71%;
  • частка таунхаусів — 25%;
  • дуплекси (будинки на дві сім'ї із загальною стіною) — 4%.

Найбільше таунхаусів для продажу є в Києво-Святошинському районі та в напрямку Ірпеню, Бучі Гостомеля.

За словами експертів із нерухомості, таунхауси популярні завдяки зручному об'єднанню переваг квартири і приватного будинку. Водночас їх вартість зазвичай нижча, ніж в окремо розташованих будинків із великими ділянками.

Найбільшим попитом користуються таунхауси з мінімальним оздобленням, виконані за стандартним проєктом, що робить вартість за квадратний метр прийнятною для українців.

Дорожчі сегменти в котеджних містечках приваблюють покупців цегляними та дерев’яними будинками.

Стосовно інтер’єрів, в усіх категоріях — від економ до елітної — переважають лаконічність, стриманість, простота й функціональність. Отже, розкіш відходить у минуле.

Іншими актуальними трендами є панорамі вікна й застосування енергоефективних технологій. До речі, з розвитком останніх їх ціна зменшується, що збільшує застосування відповідних матеріалів у будівництві нових котеджів.

Ще одна тенденція, яка набирає популярності, — поєднання різних форматів нерухомості. Наприклад, коли на території одного котеджного містечка розміщені невеликі таунхауси та середні будинки. Усе це має бути виконане з урахуванням загальної концепції містечка.

Водночас, покупцям важливо мати поряд із будинком гарну розв'язку, щоб було легко добиратися до Києва. Також вони звертають увагу на охорону, наявність інфраструктури на території містечка та поблизу.

Прагнення до комфорту й якості обмежені бюджетом на придбання, проте заміська нерухомість у цьому плані дає більше варіантів, порівняно зі столичними ЖК.

За словами аналітиків, вартість житла продовжує зростати, однак у передмісті ціни нижчі. З огляду на відстань від Києва, можна знайти різні варіанти за вартістю на різний бюджет. А зважаючи, що під час карантину певна частина людей знайшла можливість працювати з дому, без необхідності виїжджати в київський офіс, то потреба в заміському житлі буде зростати.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber