1. Новини Закарпаття

Критерії вибору інженерної дошки

Перш ніж визначитися з будь-яким вибором підлогового покриття, потрібно детально ознайомитися з характеристиками, на які потрібно звертати увагу.

Перш ніж визначитися з будь-яким вибором підлогового покриття, потрібно детально ознайомитися з характеристиками, на які потрібно звертати увагу.

Перш ніж визначитися з будь-яким вибором підлогового покриття, потрібно детально ознайомитися з характеристиками, на які потрібно звертати увагу. Так як ціна інженерної дошки вища, ніж у багатьох інших популярних виробів, а сам матеріал складається з 2-3 елементів, зробити правильне рішення складніше. Щоб допомогти з цим питанням, нижче наведені основні критерії вибору, на які варто звернути увагу.

Як визначити підробку

Недобросовісні або неуважні магазини іноді пропонують вироби, якість яких не відповідає встановленим стандартам. Наприклад, зовнішній елемент не може бути тонше 8мм. Також дошки йдуть з фабричним лакуванням або масляним покриттям, відсутність якого говорить про низьку якість виробу. Наявність тріщин, подряпин і деформацій - найбільш наочна ознака неякісної продукції. Широкий асортимент оригінальних видів інженерної дошки надано в компанії «Arbofari».

Вибір матеріалу

Верхній шар робиться з різноманітних порід деревини, однак найчастіше зустрічаються дубові, горіхові і ясеневі дошки.

  • Дуб варто вибирати в приміщеннях, які часто піддаються зовнішнім факторам. Володіє стійкістю до фізичного впливу, вологи і температури. Лінії дерева особливо не виділяються.
  • Горіх вимагає найменшого догляду, а його візерунок яскравий і помітний. Другий з трьох представлених матеріалів по міцності. Володіє ніжним карамельним кольором.
  • Ясен вимагає частого догляду, має найменшу із зазначених видів міцність, схильний до деформації. Однак його візерунок найбільш чітко видно і різноманітний.

Види селекції

Ще однією характеристикою зовнішнього вигляду декоративного покриття є селекція, або ж сортування матеріалу. Виробництво інженерної дошки в основному ведеться в трьох стилях:

  • Рустик пропонує найбільш яскраво виражені природні характеристики, такі як сучки, нерівності, заболоні і невеликі тріщини.
  • Натур є компромісом між натуральним і рукотворним стилем. Природні елементи присутні, але в малій кількості.
  • Селект має мінімальну кількість зовнішніх елементів натурального дерева.

Покриття

Обов'язковий елемент підлогового покриття з інженерних дощок - це захисний шар на кожному з окремих компонентів. Він буває двох видів: масляний і лаковий.

Обробка маслом додає довгостроковості і екологічності покриттю. Натуральні масла не впливають на зовнішній вигляд декорації, проте такі вироби вимагають більшого догляду і обережності. Легше реставрується і ремонтується.

Лак підвищує міцність і стійкість матеріалу, знижує вплив вологи. Мокрі плями практично не вбираються всередину дошки завдяки такому покриттю. Лак різних видів відрізняється ефектом на зовнішній поверхні виробу.

Зовнішній вигляд і міцність - дві головні характеристики, на які варто звертати увагу перед тим, як купити інженерну дошку для підлоги. На них впливає безліч факторів, однак надана на ринку різноманітність має задовольнити будь-які вимоги.