1. Новини Закарпаття
  2. >

Профілактика ГРВІ влітку

14.07.2021 16:33

Застуда і літо на перший погляд здаються чимось несумісним. Спекотна погода, велика кількість фруктів і овочів, можливість довго проявляти активність і гуляти на свіжому повітрі дуже корисні для здоров'я і особливо для імунітету. Насправді ж застудитися влітку так само можливо, як і в холодний сезон.

Чому ми хворіємо влітку

По-перше, в спекотний літній день дуже легко захворіти, посидівши під крижаним повітрям з кондиціонера. Перепад температури здатний за короткий термін «підкосити» імунітет і стати причиною не тільки вірусної, але і бактеріальної інфекції - ангіни, пневмонії або отиту. Тому навіть якщо ви знемагає від спеки, стережіться занадто сильно охолоджених приміщень і протягів. Застудитися можна і потрапивши під раптову зливу: розпалений спекою організм в наскрізь мокрому одязі переживає такий же стрес, і вже через кілька годин може піднятися температура.

По-друге, при поїздці у відпустку в інший регіон (не кажучи вже про подорожі за кордон) відбувається акліматизація. Це стрес для організму, який теж впливає на стійкість імунної системи до збудників.

Перегрів на сонці, особливо на тлі зневоднення теж для організму анітрохи не корисний. Пересохла слизова оболонка носа або рота - «зелене світло» для проникнення вірусів і бактерій. Тому навіть в літній сезон актуальні бар'єрні антивірусні засоби, такі, як спрей Назафорт Антивірус.

На поширення вірусних інфекцій впливає також і переміщення великої кількості людей в туристичний сезон. Особливо це помітно проявилося під час першої та другої хвилі пандемії COVID-19, що змусило уряди багатьох туристичних країн обмежити потік туристів і зобов'язати всіх що перетинають кордон здавати ПЛР-тести, а іноді і переривати курортний сезон повним локдауном. Такі заходи були пов'язані з більш високою заразністю збудника хвороби в порівнянні з вірусами грипу, а також з непередбачуваністю ускладнень.

Як уникнути застуди та ГРВІ влітку

Профілактика ГРВІ в літній сезон мало чим відрізняється від запобіжних заходів, прийнятих восени і взимку. Але є нюанси, актуальні саме для спекотної погоди:

  • користуйтеся кондиціонером без фанатизму - уникайте занадто низьких температур. Зайшовши з вулиці, де зашкалює за 40 градусів, в приміщення з температурою нижче 20 - це майже 100% гарантія занедужати на наступний день;
  • частіше мийте руки, фрукти та ягоди вживайте тільки після ретельного миття. Недотримання цього простого правила може стати причиною не тільки ГРВІ, а й кишкової інфекції;
  • пийте достатню кількість води (2-2,5 л) - зневоднений організм набагато вразливіший до інфекцій;
  • не перегріватися на сонці;
  • уникайте великої скупченості людей. Якщо є можливість - не сідайте в переповнений транспорт, а йдіть пішки або сідайте на велосипед: погода влітку це дозволяє;
  • будьте уважні до себе під час подорожей, ні в якому разі не переохолоджуватися, не перегрівайтеся і не їжте немиті фрукти та ягоди.

Ці профілактичні заходи допоможуть вам уникнути вірусних інфекцій і сповна насолодитися відпусткою!

Детальніше: https://nasafort.com.ua/