1. Новини Закарпаття

Причини і симптоми мастодинії

Мастодинія - що це? Напевно, кожну жінку хоч раз в житті турбував дискомфорт або біль в грудях. Найчастіша причина - затримка рідини в організмі, саме тому груди так часто болять напередодні менструації: в другій половині циклу набряклість - варіант норми.

Дискомфортні відчуття бувають і у дівчаток в період статевого дозрівання, коли груди тільки формується, і у вагітних. Однак причини мастодинії у жінок далеко не завжди бувають нешкідливими.

Залежно від чинників, що провокують мастодинію, слід розрізняти такі її різновиди:

· Циклічна мастодинія молочної залози турбує в другій половині циклу, найчастіше - безпосередньо перед початком місячних. Особливо часто на неприємні симптоми мастодинії скаржаться дівчата-підлітки під час становлення менструального циклу, вагітні, а також жінки, що приймають гормональні контрацептиви (сильний біль у грудях означає, що потрібно змінити препарат або скорегувати дозу). Зазвичай болять обидві молочні залози, відчуваються важкими, «налитими». Ці симптоми цілком фізіологічні і рідко вказують на серйозну проблему зі здоров'ям, але якщо біль і дискомфорт нестерпні, гінеколога все ж варто відвідати;

· Ациклічна мастодинія виникає періодично, без прив'язки до менструального циклу. Такий біль найчастіше вказує на мастопатію, мастит або новоутворення. При виникненні таких симптомів необхідно терміново звернутися до мамолога;

· Помилкова мастодинія - біль іррадіює ( "віддає") в груди, але її причина пов'язана із захворюваннями серця або грудного відділу хребта.

Мастодинія: лікування та профілактика

Навіть циклічна мастодинія молочної залози, яку вважають фізіологічним симптомом, потребує терапії: біль терпіти не потрібно. Тяжкість і «налитість» грудей усувають за допомогою сечогінних засобів, а больовий синдром - в залежності від його вираженості:

· Рослинними комплексами, такими, як Епігалін Брест;

· Правильно підібраними гормональними препаратами;

· М'якими заспокійливими і знеболюючими.

Що стосується ациклічної мастодинії, то в цьому випадку необхідна глибока і детальна діагностика, оскільки цей симптом може говорити про серйозне захворювання. Лікування ациклічної мастодинії залежить від причини, яка її викликала.

Детальніше: https://epigalin-brest.com/