1. Новини Закарпаття

Що таке покривало та як його правильно обрати

Затишку та комфорту будь-якій кімнаті додає текстиль. Один із важливих атрибутів спальні і не тільки — покривало. Воно здатне зробити інтер’єр особливо привабливим, доповнити його або ж перетворити на

Затишку та комфорту будь-якій кімнаті додає текстиль. Один із важливих атрибутів спальні і не тільки — покривало. Воно здатне зробити інтер’єр особливо привабливим, доповнити його або ж перетворити на

Затишку та комфорту будь-якій кімнаті додає текстиль. Один із важливих атрибутів спальні і не тільки — покривало. Воно здатне зробити інтер’єр особливо привабливим, доповнити його або ж перетворити на щось незрозуміле. Другий варіант можливий, якщо підійти до вибору даного аксесуару зневажливо. Ми розповімо, як знайти красиві та зручні текстильні вироби саме для вашого дому.

Призначення текстилю

Основна функція покривала — закривати постіль, коли нею не користуються. Але є у нього й інші завдання, а саме:

 • захищати постільну білизну від забруднень;
 • зв’язувати ліжко з іншими елементами декору, це дає можливість зробити його цілісним, завершеним;
 • зберігати тепло. Коли ночі прохолодні, то покривало може стати справжнім помічником, адже створить додатковий шар утеплювачу.

Причому використовується цей вид текстилю не лише в спальні, він зручний для будь-якої кімнати, де є м’які меблі — диван, крісло тощо.

Матеріали виготовлення

Декоративність та функціональність цього виду текстилю залежать від матеріалу, з якого він виготовлений. Використовуються як натуральні, так і синтетичні. Найпопулярніший — бавовна. Це натуральна тканина, вона недорога, витримує прання на високих температурах. Різновидом бавовняної тканини являється сатин. Відрізняється він особливою технікою плетіння, котра дає можливість отримати шовковий блиск лицьовій частині виробу та матову поверхню зі зворотного боку.

Ранфорс, його ще називають покращеною бяззю. Для такого покривала характерні гладкість та щільність сплетіння ниток. Саме це і дає таку бажану довговічність. При цьому виріб буде надзвичайно легким, повітряним та приємним на дотик.

Текстиль з вафельного полотна, котре має характерну структуру. Для нього використовуються абсолютно екологічно чисті матеріали. Основа такого полотна — бавовна. А тому виріб не викликає алергію та має доступну ціну.

Жаккард — синтетична тканина, котра відрізняється високим показником щільності. А ще вона гладенька та надзвичайно приємна на дотик. На поверхні можна помітити легкий блиск. Одна з важливих властивостей жаккардових покривал — відштовхувати бруд, при цьому не виникає статичної напруги.

Серед інших видів синтетичних матеріалів — мікрофібра та поліестер. Перший вид надзвичайно практичний, адже в процесі експлуатації не зминається. А ще за таким дуже легко доглядати — прати можна на будь-якому режимі, при цьому колір не втрачається.

Поліестер еластичний, відмінно тримає форму. Особливість даного матеріалу в тому, що він дуже легко притягує до себе пил, тому вироби з нього доводиться прати доволі часто. Але подібний інтенсивний догляд він витримує без проблем.

Якщо ви бажаєте придбати красиві покривала з будь-якого з цих матеріалів, то вам сюди: https://bedroom.ua/spalnya/cover-ru/.

Переваги та недоліки синтетичних і натуральних покривал

Щоб обрати, варто оцінити переваги та недоліки різних типів матеріалів. Так, до плюсів натуральних варто віднести:

 • чудовий вигляд;
 • оздоровчі властивості;
 • екологічну безпеку;
 • приємну фактуру, до якої хочеться торкатися;
 • повітропроникність;
 • здатність вбирати вологу.

Переваги синтетичних:

 • доступна ціна;
 • невелика вага;
 • гіпоалергенність;
 • зносостійкість;
 • простота догляду.

Тепер про недоліки натуральних виробів. Деякі з матеріалів здатні викликати алергічну реакцію, в особливості ті, у складі яких шерсть. Також варто відмітити більш високу ціну. Що стосується мінусів синтетичних, то майже всі вони електризуються. А статична електрика нічого хорошого для організму не дає. Неякісна синтетика не поглинає вологу та не пропускає повітря. Після прання штучні матеріали люблять «сідати», тобто зменшуватися в розмірах. Ще один суттєвий недолік — такі покривала далеко не завжди приємні на дотик.

Особливості вибору

Щоб знайти підходящу модель, варто визначитись з типом матеріалу та дизайном виробу. Звичайно, варто підбирати стилістику та колір, котрі відповідають приміщенню, в якому планується використовувати покривало. Зверніть увагу на розмір. Цей текстильний виріб повинен звисати як мінімум на 20–30 см по боках.