1. Новини Закарпаття

Сонячна енергія — переваги та недоліки використання

В останні роки використання природних джерел енергії для отримання електрики та опалення користується все більшою популярністю. Одним із найбільш часто використовуваних джерел є сонячна енергія. Створюються ферми, що виробляють електрику, використовуючи сонячну енергію.

Це рішення нині можливо в кожному поодинокому будинку. Якщо ви плануєте монтаж панелей, ознайомтеся з пропозиціями декількох компаній. Деякі компанії не тільки встановлюють обладнання, а й допомагають в оформленні Зеленого тарифу, наприклад тут https://www.solargarden.com.ua/service/oformlennya-zelenogo-taryfu/. Сонячна енергія є природною й чистою. Вона широко доступна й може використовуватися локально, задовольняти потреби в теплі та електриці.

Зниження витрат на електроенергію сонячними батареями

Перевага установки сонячних панелей у будинку для однієї сім’ї відрізняється зниженням витрат. Хоча противники такого рішення здебільшого припускають наявність великих витрат на установку. Однак у наші дні це помилка.

У 70-ті роки ціна сонячних батарей становила 10 000 % від сьогоднішньої вартості. Ще на початку двохтисячних років фотоелектричні панелі були вдвічі дорожчі, ніж зараз. Навіть якщо початкові витрати на збірку здаються високими, з часом ці інвестиції окупаються.

Лізинг сонячних панелей також стає все більш популярним. Отже, ви можете заощадити з першого дня. Таке рішення дає можливість знизити витрати на електроенергію або опалення без високої первісної плати. Це набагато дешевше рішення, ніж покупка і збірка всього комплекту.

Сприятливий вплив на довкілля

Сонячна енергія як поновлюване джерело також має ще одну важливу перевагу. Вона не робить шкідливого впливу на довкілля, особливо на клімат. Масове використання не викликає підвищення середньої температури. Для вугільних, газових і атомних електростанцій використовується величезна кількість води для охолодження процесу генерації струму.

У наші дні доступ до води — велике благо. Це, можливо, не стосується нашого клімату, але має велике екологічне значення в глобальному масштабі. Процес виробництва електроенергії із сонячних панелей не споживає велику кількість води.

Фотоелектричні установки забезпечують незалежність

Іншою важливою перевагою з погляду користувача є його незалежність від постачальників електроенергії. Сонячна енергія забезпечує високий рівень енергетичної безпеки. Доступ до Сонця необмежений. Крім того, виробництво електроенергії з власних джерел дає споживачеві можливість уникнути зростання цін у постачальників.

Сучасні фотоелектричні панелі використовують тільки денне світло. В односімейних будинках і на підприємствах, які використовують фотоелектричні панелі, використання їх як автономного джерела енергії може виявитися недостатнім. Варто враховувати цей чинник.