1. Новини Закарпаття

Автомобільні вантажоперевезення: переваги та недоліки

Сьогодні можна доставити будь-який вантаж в абсолютно будь-яке місце на землі. Транспортування вантажу в межах одного населеного пункту безсумнівно займає менше часу, проте виконувати його потрібно з певними правилами. Приватна особа або підприємство разово наймає перевізника і розплачується з ним після виконання замовлення. Що ж стосується доставок на далекі дистанції (більше 250км), тут краще довіритися професіоналам.

Вантажні перевезення по Україні мають ряд складнощів, що пояснюється особливостями товарів, станом і завантаженістю доріг, необхідністю оформлення документів та іншими моментами. Проте, найпопулярнішим видом вантажних перевезень є саме автомобільні.

Чому саме автотранспорт вибирають для доставок товарів?

Вантажні автоперевезення - це кращий варіант вчасно й за доступною ціною доставити партію товару. Даний спосіб приваблює замовників з багатьох причин, в тому числі:

  1. Можна перевезти що завгодно. Спеціалізовані транспортні засоби здатні доставити будь-які вантажі, у тому числі крихкі, швидкопсувні, небезпечні та негабаритні. В автопарку логістичної компанії завжди присутні напівпричепи, рефрижератори, ізотермічні фургони, трали з платформами та інші вантажі.
  2. Можна перевезти куди завгодно. Автомобіль здатний доставити вантаж в будь-який населений пункт країни, навіть найвіддаленіший. Авто проїде всюди, де присутнє дорожнє полотно.
  3. Висока швидкість виконання замовлення. На відміну від авіаційного та морського транспорту, вантажівка вирушає в дорогу тоді, коли це потрібно. Ніяких графіків немає. Якщо товар потрібно доставити екстрено, в дорогу відправляються два водії-далекобійники, які змінюють один одного в дорозі. Таким чином, вантажівка не простоює, а постійно знаходиться в русі.
  4. Легкість вантажно-розвантажувальних робіт. Найчастіше склади і ангари адаптовані під вантажні авто, тому завантажити і розвантажити товар не складе труднощів. Плюс до всього багато автомобілів оснащені гідробортом - механізмом для бережного завантаження і розвантаження товарів.
  5. Доступність. На території України працює безліч транспортних логістичних компаній, тому замовити послугу перевезення вантажу не складе труднощів.
  6. Невисока вартість. Автоперевезення не є дорогим задоволенням в порівнянні з авіаційними доставками. Щоб заощадити максимально, замовникам пропонуються збірні перевезення вантажів по Україні, дізнатися про які Ви зможете на сайті компанії «РІ-ГРУП».

Які недоліки автоперевезень можна виділити?

Як і будь-яка інша послуга вантажоперевезення по Україні автомобільним транспортом мають деякі недоліки:

  1. Залежність від погодних умов. Терміни доставок можуть зірватися в разі різких змін погодних умов (град, туман, злива). Крім іншого, у багатьох населених пунктах діє спеціальний режим руху великотоннажних вантажівок. Наприклад, в спекотну пору року автопоїзд має право переміщатися по місту тільки в нічний час.
  2. Для перевезення небезпечних та великовагових вантажів підбирається особливий маршрут. Наприклад, вантажі підвищеного класу небезпеки заборонено перевозити через населені пункти, тому часто авто змушене слідувати в об'їзд по більш складному і довгому маршруту.

Попри присутність деяких недоліків, вантажоперевезення в більшості випадків здійснюються саме за допомогою автотранспорту.