1. Новини Закарпаття

Чорний, червоний та духмяний перець: види, ціни, застосування у кулінарії

Складно уявити собі приготування перших та других страв без додавання приправ і трав. Часто приправи та прянощі додають навіть до десертів, щоб надати їм пікантного та оригінального смаку. Найчастіше у кулінарії використовуються саме перці. Вони входять до складу більшості приправ, адже ідеально можуть доповнити смак практично будь-якої страви.

Де краще купити перець горошок та мелений перець? Звичайно, у тих виробників, які професійно займаються виготовленням приправ для HoReCa. У них є професійне обладнання для багаторівневої очистки прянощів від різних видів забруднень, їх продукція відповідає українським та міжнародним стандартам якості. Саме тому приправи від таких виробників чудово підійдуть як оптових, так і для роздрібних закупівель.

Види перцю та їх застосування у кулінарії

Детальніше зупинимося на 3-х видах перцю:

  • чорний;
  • червоний: паприка та чилі;
  • духмяний.

Чорний

У кожному ресторані та кафе відвідувачам подають набір спецій, куди входить сіль та перець. Ця спеція і справді є універсальною, адже відмінно смакуватиме як для більшості перших, так і других страв. Регулярне вживання цієї спеції не лише сприяє покращенню травлення, а й допомагає знизити артеріальний тиск та покращити обмін речовин у організмі.

У виробників ви можете купити перець горошком та у подрібненому вигляді. Горошини додають до маринадів, консервації, а також до бульйонів та супів. Цілі горошини додають стравам більш м’який смак, ніж мелені, варто це враховувати. Мелений перець додають до салатів, гарячих страв, соусів. Його варто додавати у кінці приготування страви, щоб збереглися корисні властивості і сама страва не гірчила. Враховуйте, що ціни чорного меленого перцю будуть дещо нижчі, ніж приправи горошком.

Червоний

Виробники пропонують паприку та чилі. Паприка – це червоний мелений перець, який сушать та подрібнюють. Паприку додають під час приготування ковбасок, плову, печені, а також маринадів та соусів. Ця спеція надає стравам більш насиченого смаку та вдало поєднується з кардамоном, майораном та імбиром.

Чилі продають у різному вигляді – сушений шматочками та мелений. Чилі ідеально доповнить жирні види м’яса, маринади, тушковані овочеві страви, соуси та заправки для салатів. Враховуйте, що додавати цієї пряності треба зовсім небагато, адже вона надає дуже гострий смак.

Духмяний

Духмяний перець не лише дуже ароматний, але й неймовірно корисний. У його складі містяться вітаміни різних груп – А, В, С, а також кальцій та залізо. Систематичне вживання цієї пряності сприяє покращенню травлення, покращенню кровообігу, зміцненню зубів та ясен.

Пряність додають до багатьох страв – маринадів, бульйонів, гарячих страв, а також конфітюру. Навіть невеличка кількість цієї пряності зробить смак та аромат ваших страв дуже насиченим та оригінальним.

Ціни

Ціни будуть відрізнятися залежно від того, у якій тарі ви будете купувати приправи. Виробники їх фасують у таку тару:

  • склобанки;
  • млинки;
  • пакети із зіп-застібками;
  • поліетиленові пакети.

Найвигідніше купувати приправи на вагу від 5 кг. Ціна за 1 кг на чорний мелений перець – 280 грн, ціна 1 кг червоного меленого перцю – 130 грн, чилі – 115 грн, духмяного перцю горошком – 430 грн. На сайті lubystok.shop ви можете переглянути актуальні ціни на усі види приправ та прянощів для HoReCa.

Тож, обираючи приправи для HoReCa, враховуйте, що вигідніше робити оптові закупівлі у провідних виробників. Обирайте ту продукцію, яка проходить багатоступеневу очистку та має найкращі смакові властивості і зможе ідеально доповнити смак ваших страв!