1. Новини Закарпаття

Вибираємо рольвіконниці на вікна

Рольвіконниці виконують безліч функцій: від прикраси будинку до захисту від грабіжників. Такі вироби встановлюються в приватних і багатоквартирних будинках, офісах і магазинах.

На цей час в Україні доступні до замовлення різні за дизайном та розміром конструкції. Це можуть бути вже готові або створені під замовлення, бюджетні або дорогі рольвіконниці.

Перед купівлею треба врахувати плюси та мінуси ролетних конструкцій, а також особливості об'єкта.

Плюси рольвіконниць

Захисні функції

Як говорилося вище, рольвіконниці можуть стати яскравим акцентом в екстер'єрі та додатковою перешкодою на шляху зловмисників. Також вони захищають від комах і тополиного пуху (у разі комплектації антимоскітною сіткою). Зберігають тепло в будинку взимку та прохолоду влітку, дозволяючи заощадити на опаленні та кондиціюванні. Завдяки встановленню захисних ролетів на вікна ви з легкістю сховаєтеся від допитливих сусідів або палючого сонця.

Довгий термін служби

Конструкція стійка до деформації (якщо складається з екструдованих профілів з поперечними ребрами жорсткості або з ролетних профілів із щільним і однорідним пінозаповненням). Захисний короб оберігає полотно від підвищеної вологості та пилу. Середній термін служби рольвіконниць – 10 років.

Різні способи керування

Невеликі рольвіконниці легко відчиняються та зачиняються вручну. Для керування габаритними конструкціями (а також у разі встановлення декількох виробів) використовується автоматика. Електроприводи можуть мати різні функції: визначення перешкод, захисту від примерзання тощо.

Великий вибір варіантів під будь-який бюджет

Віконні рольвіконниці доступні до замовлення у всіляких кольорах, із різними типами захисних коробів і напрямних шин, механічною або автоматичною системою керування.

Мінуси рольвіконниць

За умови правильного підбору та дотримання рекомендацій з експлуатації рольвіконниці служать довго та не доставляють турбот власнику. Але перед купівлею таких конструкцій слід урахувати:

  • Додаткове навантаження на несні стіни. Яке треба враховувати особливо під час монтажу ролет великих розмірів. А також перед встановленням виробу, наприклад, у садовій альтанці.
  • Вимогливість у догляді. Аби рольвіконниці безперебійно працювали, їх треба очищати від листя, дрібного сміття, снігу та наморозків.

Основні помилки під час вибору рольвіконниць

Неуважність до матеріалів

Наприклад, пластикові або дерев'яні конструкції зможуть тільки захистити кімнати від сонця та допитливих перехожих. Якщо потрібна максимально надійна та зламостійка конструкція, слід вибирати сталеві або алюмінієві рольвіконниці. Другі також відрізняються порівняно невеликою вагою, компактністю та стійкістю до корозії.

Самостійний замір прорізу

Перед купівлею обов'язково викличте замірювача з компанії, у якій плануєте купити ролети. Це захистить вас від неприємних сюрпризів у день монтажу та фінансових втрат. Адже якщо виріб виявиться занадто великим або маленьким, то віконний проріз доведеться допрацьовувати за доплату. До того ж самостійно обраний тип короба або монтажу може виявитися невідповідним для вашого будинку.

Звернення до неперевірених продавців

Орієнтуйтеся на відгуки знайомих або на атестацію компанії виробником рольвіконниць. У гарного продавця є власні монтажні бригади, діє гарантія на виріб і на його встановлення.

Вибір за вартістю, а не за призначенням

Якщо ви підбираєте рольвіконниці для приховання комунікацій у санвузлі, тоді підійде й найдоступніший за ціною варіант. Але у разі замовлення віконних конструкцій, спочатку треба врахувати регіон установлення. Адже у разі підвищених вітрових навантажень полотно може деформуватися. А якщо вам важливий захист від грабіжників – вибирайте виріб із класом зламостійкості P3 або вище.

Висновок

Під час вибору віконних рольвіконниць звертайте увагу на матеріал, з якого вони виготовлені. Урахуйте особливості регіону та зробіть розрахунок навантаження на несні стіни. Уважно вивчіть усі характеристики виробу до купівлі або зверніться за професійною консультацією. Щоб захистити себе від несумлінних продавців, вибирайте ті компанії, роботу яких контролює виробник рольвіконниць.