1. Головна
  2. >
  3. Новини партнерів

Несправності датчика температури повітря

259
Без регіону (не видаляти!)

Несправності датчика температури повітря

За нормальну роботу двигуна в машині відповідає велика кількість запчастин. Завдяки одним деталям автівка рушає з місця. Інші елементи не дають мотору перегрітися. До другої групи належить датчик температури повітря. Він працює в парі з датчиком тиску мастила. Також в зборі з сенсором повітря постачається патрубок повітряного фільтра. Асортимент цих деталей для Ланоса ви можете подивитися за посиланням https://zapchastizaz.com.ua/309-gofra-vozdushnogo-filtra-lanos. А ми розповімо про основні несправності вузла. Поломка цього приладу може серйозно сказитися на функціонуванні мотору. Тому слід уважно ставитися до стану сенсорів.

На що повинен звернути увагу водій

Датчик температури повітря передає дані вимірів блоку управління. Він визначає об’єм палива, який впорскується до системи. Передавання некоректних даних може призвести до таких наслідків:

  • підвищення розходу палива;

  • жорсткий холостий хід;

  • підвищений ризик детонації двигуна.

Підвищення розходу палива сильно вдарить по кишені. Детонація може призвести до серйозних поломок двигуна. Враховуючи такі серйозні наслідки, слід вчасно розпізнати дефекти сенсора. Симптоми його відмови:

  • нестабільна робота двигуна на холостому ході;

  • сигнал контрольної лампочки мотора;

  • зменшення потужності силового агрегату;

  • відсутність відклику з боку двигуна при старті.

Причини відмови датчика

Сенсор перестає працювати через такі причини:

  • Забруднення та наліт. Індикатор втрачає чутливість.

  • Знос абразивного сердечника. Він має певний експлуатаційний термін. Після відмови сердечника його слід замінити.

  • Проблеми з електричним ланцюгом. Сенсор може перестати працювати через розриви електричних контактів. Прилад також відмовляє через недостатню напругу.

  • Корозія. Вона може зруйнувати контакти. Через те прилад втрачає працездатність.

Діагностика

Щоб перевірити стан датчика, треба виміряти опір. Для цього потрібен спеціальний прилад – омметр. Вимірювання проводиться на холостих та повних обертах. Після вимірювання дані потрібно порівняти з еталонними цифрами. Їх можна знайти в інтернеті. При цьому потрібно враховувати модель автівки.

Наступне, що потрібно зробити, – перевірити працездатність контактів, якими сенсор поєднаний з блоком управління.

Третій етап перевірки – вимірювання напруги в роз’ємі.

Ремонт та заміна

При відмові приладу не завжди потребується його заміна. В деяких ситуаціях можна обійтися чисткою. При серйозних несправностях краще замінити прилад. При його заміні доведеться міняти супутні елементи такі, як гофра.

При виборі запчастин треба враховувати модель автівки. Так, у разі Ланоса на модифікацію вузлів впливає об’єм двигуна. Тому нові деталі краще підбирати за VIN-номером. Не останнє значення має виробник. Краще за все купувати оригінальні пристрої. Для Ланос їх поставляє General Motors.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber