1. Новини Закарпаття

Ловля форелі на платному ставку

Платні водойми - не рідкість, і їх перевага в тому, що в них риба безперешкодно виростає до чималих розмірів. Розводять в таких ставках і форель, яку в живій природі можна зловити тільки в чистих річках.

Особливості риболовлі

Велика частина рибальських господарств створює сприятливі для лову умови в водоймі. це:

  • Рівна донна поверхня, без перепадів;
  • Незначна кількість рослинності;
  • Чисте дно, з невеликою кількістю корчів, валунів.

У таких ставках підтримується наявність кормової бази, що дозволяє рибі швидше набирати вагу, і вона рідше переміщається по акваторії. В результаті рибалці не потрібно докладати багато зусиль на її пошук.

Вирушати за фореллю рекомендується навесні, восени або взимку, коли температура води залишається низькою. Влітку форель клює рідко, і її активність починає проявлятися тільки після зниження температури.

Улюбленими її місцями є природні перешкоди і укриття у вигляді затонулих дерев, корчів, каменів. Нерідко залишається форель більшу частину дня під мостами, в тіні нависають над водоймою дерев. Тому рибалці потрібно дотримуватися обережності і тишу, щоб не сполохати її.

Переваги ловлі на платному ставку

Риболовля на платному водоймі має такі переваги:

  • Рибалці не потрібно виїжджати на далеку відстань від будинку для пошуку малих річок і струмків, де любить жити форель;
  • Існує можливість вилову цієї риби навіть у тих регіонах, де в природному середовищі вона не живе;
  • Гарантовано вдала рибалка.

Але основним плюсом є комфорт ловлі. Найчастіше на таку риболовлю рибалки приїжджають всією сім'єю, адже тут є обладнані місця відпочинку, будиночки, альтанки та мангали, для приготування улову і автостоянка. Периметр водойму обладнаний містками, перед якими проводиться періодична чистка від водоростей. Риба в таких водоймах не відрізняється обережністю, легко бере приманки і не буває пасивною.

Але необхідно врахувати, що в деяких випадках за вилов стягується плата, і встановлюється ліміт.

Які снасті використовувати

Ловити форель можна декількома видами снастей. Найбільш популярним є спінінг. Недосвідченим рибалкам краще оснащувати його воблерами або силіконовими приманками. Вони добре себе показують при виконанні рівномірної проводки, і мають власну гру. Якщо досвіду достатньо, то можна використовувати на мікро коливаються блешня. Даний варіант вважається найбільш підходящим для лову форелі. Важливо правильно підготувати снасть. Як правило, вона практично не відрізняється від спінінга, підготовленого для лову форелі в дикій природі. Кращим варіантом є швидке ультралайтове вудилище, тест якого до 7 грам. Відповідна довжина - 2-2,5 метра. На вудилище ставиться полегшена катушка, на яку намотується плетінка або мононитка. Повідець краще виконати з флюорокарбона, він невидимий в воді. Ловити форель краще ввечері, вночі або перед світанком. Достатньо ефективною снастю є і поплавочная вудка з легкої оснащенням, яка не лякає форель. Особливого значення це не має, так як риба в даних умовах не відрізняється обережністю.

Клювання форелі в платних водоймах відбувається круглий рік. У холодний період найбільшою ефективністю відрізняються приманки штучного походження, блешня і блешні, або силіконові приманки наприклад від ТМ FANATIK. Влітку ловлять на форелеву пасту, хробака, ікру лосося.