1. Новини Закарпаття

В чому переваги сушки для одягу?

Господиня випрала речі і відразу виникає потреба якнайшвидше їх висушити. Особливо актуальним стає це питання, коли в будинку є маленькі діти, немає балкону, невелика площа житла, чи взагалі на вулиці постійний дощ та мряка. Також, це нагальна потреба для працівників різноманітних спецслужб: пожежників, аварійно-ремонтної служби, служби контролю, клінингу, залізниць, аеропортів, робітників на полях, в садах та парниках.

Виробники побутових приладів підійшли до цієї проблем із усією відповідальністю і наразі, можна спокійно піти до магазину і придбати сушильну машину для дому чи дачі. Чи замовити суперпотужні сушки для одягу на спеціалізованому сайті, для підприємств, навчальних та спортивних закладів, спецслужб тощо.

Як працює сушильна машина

Основний принцип роботи сушильної машинки заключається в виведенні надмірної вологи з одягу, взуття чи аксесуарів за лічені хвилини. Зовні і за алгоритмом дії вона нагадує пральну, лише замість води в барабан надходить тепле повітря. При цьому, у електросушарки під час роботи немає необхідності сильно розкручувати барабан, тому кількість обертів за хвилину не перевищує 100. Крім того, білизну можна попередньо віджати в пральній машинці.

Механічний чи електронний дисплей селектору вибору дозволяє обрати з-поміж декількох програм для різного одягу та тканин:

  • інтенсивна, коли тканина висушується дуже гарячим повітрям;
  • делікатна, що займає багато часу, але підходить для білизни, яка схильна до усадки під впливом високих температур;
  • під праску, щоб речі залишалися вологими і легше піддавалися прасуванню;
  • у шафу, коли одяг висихає повністю;
  • за типом тканини, щоб пристрій автоматично обрав час і температуру для різних матеріалів.

Перед потраплянням до баку з речами повітряні маси проходять через повітрозбірники з ворсовими фільтрами. Потім, вентилятор направляє повітря до нагрівального елементу, який прогріває повітря до температури 50-70 градусів і за допомогою додаткового вентилятора направляє до барабану. Після цього, забравши надлишкову вологу з одягу чи взуття, повітряні маси опускаються до теплообмінника. Там вони знову позбуваються надмірної вологи і повертаються до ТЕНу для нагрівання. Отже, працює сушильна машина для білизни методом безперервної кругової циркуляції повітря.

Типи сушильних машин розрізняють за механізмом роботи і зовнішнім виглядом:

  1. пристрої барабанного типу як у пральної машинки;
  2. машинки-автомат з сушкою для одягу. Слід враховувати, що широкоформатний люк значно полегшує його завантаження і розвантаження;
  3. сушильні шафи, які відрізняються габаритами.

В свою чергу, барабанні моделі пристроїв відрізняються між собою за принципом відводу вологи:

  • конденсаційні;
  • вентиляційні, коли волога виводиться через спеціальний шланг в вентиляційні труби, у вікно або безпосередньо в житлове приміщення;
  • сучасні сушильні машини з тепловим насосом.

Часто можна зустріти запити: «сушарка для білизни як вибрати», «яка сушильна машина краща», «плюси і мінуси різних сушок».

Щоб правильно вибрати сушильну машину для білизни потрібно врахувати:

  • принцип виводу надлишкової вологи;
  • наявність вільного місця для габаритних сушок;
  • кошти, що заплановано витратити на таку покупку;
  • необхідність просушки речей, які легко пошкодити;
  • об’єми мокрих речей, які необхідно постійно сушити.

Електросушку краще вибирати з класом енергоефективності «А» або «В», для зменшення витрат електроенергії. При пранні більше 4-х разів на тиждень, краще вибрати електросушку з барабаном, який крутиться в один бік, обсягом від 100 л та можливістю загрузки не менше 7 кг одягу. В баці повинне залишатися вільне місце, щоб уникнути збивання та пошкодження білизни.

Розглянемо переваги та недоліки різних типів сушильних машин.

Сушильні шафи використовують для сушки рукавиць, шапок, взяття, спідньої білизни, речей з делікатної тканини, провітрювання м’яких іграшок та ін. Стійки з нержавійки для сушіння спецодягу, взуття та рукавиць є різновидом таких шаф. Недоліком такого виду електросушарок буде їх габаритність та потреба в достатній вільній площі для їх розміщення. Барабанні сушильні машини можуть бути корисними для висушування великого об’єму одягу в рамках обмеженого вільного простору. Вентиляційні та конденційні електросушарки відрізняються в першу чергу вивідним принципом залишкової вологості.

Вентиляційні електросушки будуть коштувати дешевше, але потрібно буде продумати систему виводу вологи назовні. Конденсаційні пристрої дорожчі, але в них наявний теплообмінник, в якому охолоджується повітря. Воду зі спеціального контейнеру потім виливають або роблять вивід в каналізацію. Сушильні машини з тепловим насосом додатково мають оходжувальний контур, що бере участь як у нагріванні повітряних мас, так і в процесі вивірювання вологи з речей. У цьому випадку білизна буде сохнути швидше. Крім того, така електромашинка буде споживати менше електроенергії, що є безсумнівною перевагою перед іншими сушильними приладами.

При використанні машинки-автомату з суміщенною системою сушіння потрібно знати, що за один раз можна висушити приблизно половину від всього об’єму випранного. Це викличе необхідність повторного запуску процесу сушіння, додаткові витрати електроенергії та часу. Установка сушильної машини залежить від її типу.

Перш за все, потрібно вибрати спосіб встановлення:

  • під стільницю;
  • на пральну машинку;
  • в спеціальну нішу або шкаф;
  • поряд з пральним пристроєм.

Найбільш оптимальним є метод встановлення приладу для сушіння на пральну техніку. По іншому його називають встановленням сушильної машини в колону. При такому способі монтажу сушильної машини, її ніжки викручуються і техніка виставляється завдяки спеціальним елементам для кріплення, які йдуть в комплекті з сушкою.

Під час ремонту можна запланувати окрему нішу або встановити електросушарку під стільницю на кухні. В разі потреби, пристрій підключається до вентиляційної або каналізаційної системи. Обов’язково необхідно пам’ятати по вільний доступ до камери з білизною. Також, все зайве осідає в спеціальному фільтрі, що очищає повітряні маси. Його потрібно чистити після кожного використання техніки.

В останню чергу прилад підключається до електромережі. Потрібно вивести окрему лінію від розподільної коробки і зробити заземлення для розетки. Вивчивши всі тонкощі і оцінивши потреби можна купувати цей високотехнологічний агрегат, що істотно заощадить час на прасування та сушіння одягу і взуття.