1. Новини Закарпаття

Чим корисне молоко і яке воно буває

Багатьом важко уявити свій раціон без молока. Цей продукт використовується для приготування найрізноманітніших страв і напоїв.

Багатьом важко уявити свій раціон без молока. Цей продукт використовується для приготування найрізноманітніших страв і напоїв.

Багатьом важко уявити свій раціон без молока. Цей продукт використовується для приготування найрізноманітніших страв і напоїв.

Користь молока

Продукт містить багато білка, який добре засвоюється організмом. Молоко часто вживають для того, аби зберігати м’язову масу.

Продукт має ряд корисних властивостей:

  • зміцнює зуби і кістки. В молоці міститься кальцій, який добре засвоюється завдяки фосфору і лактозі;
  • нормалізує роботу нервової системи. Зранку склянка молока подарує заряд бадьорості, а ввечері заспокоїть;
  • знижує кислотність. Напій дозволяє позбавитись печії.

Можна придбати молоко невисокої жирності, аби знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Продукт особливо корисний для людей старшого віку, оскільки містить антиоксиданти, які захищають організм від впливу вільних радикалів.

Те, що молоко варто вживати, – очевидно. Але потрібно враховувати, що напій повинен бути термічно обробленим. Парне молоко може бути з хвороботворними бактеріями, тому потрібно його кип’ятити. Найкращий варіант – придбати пастеризоване, оскільки в ньому зберігається найбільша кількість поживних речовин.

Види продукції

Можна купити молоко з доставкою https://foodex24.com/ua/category/moloko найрізноманітніших типів.

Продукт поділяють на такі види відповідно до способів термічної обробки:

  1. Пастеризоване. Найпопулярніший вид. Особливість в тому, що така теплова обробка здійснюється при температурі, яка нижча за точку кипіння. Завдяки пастеризації зберігаються первинний аромат і смак, а також знищуються шкідливі мікроорганізми.
  2. Ультрапастеризоване. Напій нагрівають до дуже високої температури – 150 градусів, а потім охолоджують. Завдяки такій «шоковій терапії» вбиваються всі бактерії та зберігаються вітаміни. Термін зберігання досягає 6 місяців.
  3. Стерилізоване. Безумовний лідер за терміном придатності. Теплова обробка здійснюється при температурі вище 100 градусів. Завдяки цьому в молоці вбиваються всі бактерії.

Варто приділити увагу топленому напою. Особливість в тому, що присмак – карамельний, а відтінок – кремовий. Такого ефекту вдається досягти завдяки тому, що проводиться тривала витримка при високих температурах.

Молоко буває цільним і нормалізованим. Особливість першого виду в тому, що склад не змінюється під впливом технологічної обробки. Відсоток жирності може бути різним, чого не скажеш про нормалізоване – параметр встановлений стандартами.

Рослинне молоко

Ті, хто не вживають продукти тваринного походження, можуть замовити вівсяний напій. Він має легкий солодкуватий смак. До того ж вівсяний продукт чудово засвоюється організмом. В склад входить багато корисних речовин, в тому числі білок, який за складом такий, як і тваринний, а також клітковина. Потрібно враховувати, що в складі є глютен.

Рисовий продукт не містить лактози і глютену. На смак таке молоко солодке і дуже ніжне. Серед плюсів варто виділити оптимальний баланс складних вуглеводів і білків. Також до складу входять вітаміни B і D.

Дуже популярний мигдальний напій. Продукт завоював хорошу репутацію завдяки дуже ніжному смаку – він солодкуватий, з легенькими сливовими нотками. Варто згадати і про корисні властивості. Мигдальний напій багатий на кальцій, магній, фосфор і цинк.

Рослинне молоко за користю практично таке ж, як і тваринне. До того ж кількість людей, у яких непереносимість лактози, доволі велика. Напій дуже просто засвоюється, а також не перевантажує травну систему.