1. Новини Закарпаття

Роботизація та цифровізація сільського господарства

Технології еволюціонували й різкий стрибок уваги до сегмента стався, коли на сільське господарство звернули увагу технологічні компанії. Вони навчилися спільно з партнерами контролювати повний цикл рослинництва чи тваринництва за допомогою розумних пристроїв, які передають і опрацьовують поточні параметри.

ІТ в агропромисловому комплексі

Роботизація виробництва особливо актуальна для великих фермерських господарств. Уже сьогодні фермери можуть запровадити технології у свій бізнес: https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/keruvannya-danymy/. Літаючи над полями, безпілотники за допомогою камери та датчиків дають фермерам можливість у режимі реального часу бачити, як виглядає кожна рослина, як відбувається процес дозрівання культур і як змінюється колір ґрунту.

Сільськогосподарські безпілотники дають змогу створювати електронні мапи полів у форматі 3D, розраховувати показник нормалізованого вегетаційного індексу для ефективного удобрення культур, інвентаризувати проведені роботи та охороняти сільгоспугіддя.

Приклади робіт, які можуть виконуватися сільськогосподарськими безпілотниками:


  • Аналіз стану ґрунту. За допомогою камер і спеціально встановлених на БПЛА датчиків фермери аналізують стан ґрунту на різних ділянках і визначають, на яких із них найбільш доцільно проводити посадку насіння.
  • Посадка насіння. На ринку можна знайти низку стартапів, які пропонують садити рослини за допомогою спеціальних дронів, що вистрілюють у ґрунт капсулами з насінням.
  • Моніторинг стану врожаю. Для фермерів дуже важливо своєчасно виявити шкідників, від яких гинуть сільгоспугіддя, щоб оперативно вжити необхідних заходів. Встановивши на БПЛА інфрачервоні камери, фермери можуть своєчасно дізнатися про проблему.
  • Обробка врожаю. Рівномірні обприскування врожаю хімікатами та спеціальними добривами. За допомогою безпілотників фермери можуть проводити подібні роботи віддалено.
  • Прогноз врожайності. Зібрані у процесі моніторингу дані можуть бути використані для побудови різних аналітичних звітів. У цьому випадку БПЛА буде застосовуватися як платформа для збору даних, у той час, як основний фронт робіт ляже на спеціалізоване ПЗ.

Огляд ринку

Експерти вважають, що в майбутньому сільське господарство стане одним із найбільших сегментів ринку для безпілотників. Активному зростанню ринку сприятиме поступове поліпшення нормативно-правової кон’юнктури, яке зараз спостерігається в різних країнах світу.