1. Новини Закарпаття

Для чого та в яких випадках потрібна довідка про несудимість?

Довідка про несудимість є офіційним документом, котрий видається МВС України. Довідка свідчить про те, що особа жодного разу не була притягнута до кримінальної відповідальності.

Для чого потрібен документ?

Довідка про несудимість фігурує на сьогодні досить часто в різних сферах. Надання документу необхідне у державні органи як України, так і нашим громадянам в інших країнах. Розповсюджений запит на цей документ при працевлаштуванні, але ситуацій, де потрібна довідка про несудимість значно більше. Серед них:

  • вирішення питання про усиновлення дітей;
  • співпраця з банками та кредитними організаціями;
  • участь в тендерах;
  • при отриманні дозволу на зброю;
  • оформлення документів для подорожей за кордон;
  • отримання громадянства іншої країни.

Це лише невеликий перелік, адже випадків, коли можна обійтися без довідки про відсутність судимості при її попередньому запиті, небагато. Доволі часто це є обов’язковою умовою у вирішенні багатьох питань. При цьому варто знати, що довідка має бути видана на спеціальному бланку зі зазначенням серійного номеру та номеру документу. Якщо довідка потрібна для надання її за межами країни, то на ній мають бути присутні додаткові голограми та водяні знаки, які виключають вірогідність фальсифікації цього документа.

Як отримати довідку та який її термін дії?

Видається довідка про несудимість в місті Харків органами внутрішніх справ. Її можна отримати самостійно або ж звернутися за послугою до компаній-посередників. Для отримання потрібен паспорт, ксерокопія його першої та другої сторінки, а також прописка. Дійсний документ протягом 30-90 днів. Але термін залежить від того, в яких цілях він надається. Для надання за кордоном довідка діє до 90 днів. А в українські держоргани період дії може встановлювати організація, яка вимагає цей документ.

Оформлення запиту на отримання довідки можна здійснити в сервісних центрах та онлайн. Довідка видається протягом 30 днів. Якщо стоїть питання, як отримати довідку про несудимість за 3-14 робочих дні, то є можливість звернутися з цим проханням до паспортного сервісу. Ця послуга є платною, але документ надається в короткий термін.

Нажаль швидкість державних органів надання послуг залишає бажати кращеого, тому кожен обирає для себе чи звернутися йому до приватних структур та отримати документ в швидкі терміни, або зачекавши декільки тижнів отримати цю послугу безкоштовно!