1. Новини Закарпаття

Як обрати велосипед для прогулянки за містом?

Для любителів активного відпочинку на велосипедах корисною буде велопрогулянка за містом. Але варто пам’ятати, що там не буде рівної асфальтованої дороги, вас чекає бездоріжжя. Якщо ви вирішили поїхат

Для любителів активного відпочинку на велосипедах корисною буде велопрогулянка за містом. Але варто пам’ятати, що там не буде рівної асфальтованої дороги, вас чекає бездоріжжя. Якщо ви вирішили поїхат

Як обрати велосипед для прогулянки за містом?

Для любителів активного відпочинку на велосипедах корисною буде велопрогулянка за містом. Але варто пам’ятати, що там не буде рівної асфальтованої дороги, вас чекає бездоріжжя. На звичайному міському велосипеді їздити по грунту, камінню, піску, брудній дорозі буде дуже складно. Якщо ви вирішили поїхати на вихідні за місто і не можете вирішити які купити велосипеди, корисною буде наша стаття.

Амортизаційна вилка

Сьогодні веломагазин пропонуїть різні види велотранспорту, який відрізняється за призначенням, комплектацією, ціною. Не кожен з них підійде для поїздок за містом. Краще обирати байки з однією або двома амортизаційними вилками. Амортизатор необхідний для підвищення комфорту і швидкої їзди через дрібні перешкоди. Це досягається завдяки стисканню вилки і колеса. При цьому колесо довше знаходиться в контакті з покриттям, а висота керма практично не змінюється, руки чинять менший опір керму. Таке стиснення вилки дозволить розвантажити не тільки кисті рук, але і спину. Після тривалої поїздки втома буде набагато менше, саме тому багато велосипедистів віддають перевагу амортизаційним вилкам.

Також вона допомагає керувати велосипедом під час їзди. Амортизаційні вилки початкового рівня працюють на базі сталевої пружини. Високоякісні велосипеди використовують пневматичні вилки, вони значно легші і краще регулюються. На двопідвісах обидва колеса забезпечені амортизаторами. Задній підвіс кріпиться до рами, колесо одночасно прикріплено до рами і заднього амортизатора, тим самим покращуючи комфорт їзди на високих швидкостях в умовах заміської місцевості. Двопідвіс коштує дорожче і він важче.

Діаметр колеса

Перш ніж купити велосипед, варто звернути увагу на діаметр коліс. Від нього залежить поведінка велосипеда під час їзди. Краще всього підійдуть такі варіанти:

  • 26 дюймові колеса швидше, легше і краще в управлінні, вони підходять для агресивної їзди з прискореннями і гальмуваннями.

  • На 29 дюймах перешкоди проходити м'якше і простіше, але гірше розгін і управління, більше маса.

  • 27.5 - щось середнє між 29 і 26.

Розмір коліс краще вибирати з урахуванням дороги. Агресивний профіль покришок забезпечує гарне зчеплення з будь-якими поверхнями. Вони володіють надійним захистом від проколів, довгим терміном служби і гарним зчепленням.

Рама велосипеда

Рама краще підійде спортивна. Незважаючи на жорстку на перший погляд конструкцію, геометрія рами забезпечує комфортну посадку, так що навіть тривалі поїздки не будуть викликати зайвий дискомфорт або підвищену втому. Що стосується матеріалів, то ідеальним буде алюміній, він поєднує міцність і легкість. Також варто пам’ятати про розмір рами, вона має строго відповідати зросту.

При виробництві рами використовується баттінг - це конструктивні переваги, що дозволяють зменшити вагу конструкції (зокрема, труб), не втративши при цьому в міцності.

Гальма для їзди за містом

Гальма діляться на два види дискові і ободні. Ободні ще називаються V-break. Таку назву вони отримали через те, що механізм схожий на англійську букву V. Вони малоефективні в гальмуванні по бруду, снігу і піску, проте легші в обслуговуванні. Дискові гальма можуть бути механічні та гідравлічні. У механічних використовується трос для стиснення диска, у гідравлічних - спеціальне масло і вони дорожче. Дискові гальма важче і коштують набагато дорожче ободних.

Дискова гідравліка більш точно реагує на дії велосипедиста, що дає прекрасну можливість зупиняти велосипед буквально одним пальцем і краще контролювати швидкість велосипеда на складних траекторіях і спусках.

Трансмісія велотранспорту

Звичайний сучасний велосипед має 2-3 зірки спереду і 8-10 зірок ззаду, не менше 24 передачі. Кількість передач важливо, як при підйомі в гору, так і при маневруванні по пересіченій місцевості. Чим більше діапазон передавальних відносин, тим легше крутити педалі.

Якісна трансмісія не боїться води, бруду, великих навантажень і в будь-яких умовах продовжує працювати плавно і чітко. Ви зможете швидко підібрати необхідну передачу і незалежно від поверхні кататися з комфортним навантаженням. Внутрішня прокладка тросів трансмісії зменшує їх знос і спрощує технічне обслуговування.

Враховуючі всі вищеперераховані характеристики можна сказати, що для відпочинку на велосипеді за містом краще за все підходять гірські або гібридні велосипеди. Це може бути як велосипед з одним амортизатором, так і двопідвіс. Можна купити велосипед хардтейл з більш легкою рамою і дорогим обвісом, який призначений для регулярного використання на маршрутах різного ступеня складності або двохпідвіс. Для любителів швидкості підійде електровелосипед, він також може бути гірським або гібридним. По лісу можна покататись на фетбайку з широкими колесами.