1. Новини Закарпаття

Що викликає втомлюваність при онкології?

Що викликає втомлюваність при онкології?

Люди, які хворі на рак підшлункової залози, часто відмічають неприродну втомлюваність під час лікування. Втома може бути як симптомом раку, так і побічним ефектом після його лікування.

Враховуючи те, що втома може бути викликана раком, необхідно проінформувати вашого лікаря про найперші ознаки невластивої для пацієнта втоми. Так як підшлункова залоза виробляє ферменти, необхідні для перетравлювання їжі, рак пригнічує її роботу. Як наслідок, перетравлювання не проходить так добре, як потрібно, організм отримує мало енергії.

Серед симптомів можна виділити блювоту, болі в животі, діарею, відмову від харчування. Щоб відновити травлення, необхідно проконсультуватися з дієтологом. Він може призначити терапію, під час якої ферменти будуть замінені. Таким чином, травлення нормалізується.

До втомлюваності може приводити діабет. Підшлункова залоза, окрім ферментів, виробляє й гормони, серед яких інсулін. Рак, призупиняє синтез даних речовин. Допомогти в даному випадку може правильне харчування, прийом ліків та ін’єкцій під контролем лікаря.

Також пацієнту можуть докучати болі, проблеми з шлунково-кишечним трактом. Важливо пам’ятати, що рак підшлункової залози на останніх стадіях розповсюджується на інші органи. Цей фактор підсилює загальну втому.

Втома під час лікування раку:

  • Хіміотерапія. Зазвичай втома після хіміотерапії – доволі розповсюджений побічний ефект. Він може настати через кілька годин або днів після хіміотерапії, однак до повного зникнення цієї проблеми може пройти досить багато часу. Щоб зменшити втомлюваність, обговоріть з лікарем дозування препаратів.
  • Операція з видалення пухлини. Сама операція дуже виснажує ресурси організму, тому людина може відновлюватися після неї дуже довгий час. Щоб якомога швидше повернути звичний ритм життя, починайте потроху займатися звичними справами, більше рухайтеся та правильно харчуйтесь.
  • Операція шунтування. Шунтування – прочистка закупорених жовчних шляхів. Після такої операції втома та слабкість – звичайні наслідки.
  • Променева терапія.
  • Ліки. Деякі препарати викликають сильну сонливість, особливо опіоїдні знеболюючі.

Також втому викликає депресія та тривожність. З цим допоможуть боротися антидепресанти, робота з психологом.

Проблеми зі сном тільки погіршують втомлюваність та сонливість. Пацієнт стає більш чутливий до зовнішніх факторі, коли намагається заснути.

Підсумовуючи, скажемо, що пацієнту з раком необхідно забезпечити спокійну атмосферу, провітрити кімнату для сну. Також не рекомендується приймати стероїди та інші стимулюючі препарати ввечері. Краще приймати такі ліки вранці.